Borac bez odgovora protiv Širokog

Milan Zubović

BANjALUKA - Prvi poraz u drugom balonu Druge ABA ligi košarkaši Borca upisali su protiv Širokog, koji je slavio rezultatom 75:67, u šestom kolu.

Gosti su bili bolji u borbenoj završnici, a kapitalnu prednost stekli su u 36. minutu, kada su poveli sa 73:65, što Banjalučani nisu mogli da sustignu do kraja. "Crveno-plavi" su ostali na tri pobjede u regionalnom takmičenju gdje imaju isti broj poraza.

Prvo poluvrijeme proteklo je u tvrdoj i izjednačenoj borbi, a najveća prednost koju je imao jedan tim bila je plus pet (u dva navrata) sa kojom se otišlo na veliki odmor. Prva četvrtina pripala je Širokobriježanima, koji su većim dijelom bili u vođstvu, a Banjalučani su mnogo forsirali šut za tri poena i pogodili su samo dva od devet pokušaja. Jedan je pogodio novopridošli Hejden Lesko, koji je upisao prve poene u drugom nastupu. Druga četvrtina mnogo je ličila na prvu. Široki je održavao vođstvo, a Borac pokušavao da ga prestigne, ali nije uspijevao u tome zbog čak šest izgubljenih lopti u tom periodu igre.

Otvaranje drugog poluvremena pripalo je gostima koji su poveli sa sedam poena razlike (39:32), da bi u 26. minutu imali prednost od 47:39. Domaći su se tada probudili, zaigrali mnogo bolje i vrlo brzo stigli do izjednačenja i vođstva. Do prve prednosti u drugom poluvremenu (52:50) Borac je došao u 27. minutu trojkom Aljoše Jankovića, kojem je to bio drugi vezani pogođeni šut van linije 6,75 metara, čemu se mnogo obradovao, jer je utakmicu otvorio 0-6 šutem iz igre. Odmah poslije njega trojku je pogodio i Draško Knežević pa su Banjalučani poveli sa 55:50, što je predstavljalo seriju 9-1, a pred posljednji period imali su poen prednosti (55:54), koji nažalost nisu uspjeli da sačuvaju.

Krajem trećeg i početkom četvrtog kvartala Široki je napravio seriju 10:2 pa je vratio prednost na svoju stranu. U tom periodu Borac je u igri koliko-toliko držao Aleksandar Radukić sa šest poena, ali izabranici trenera Dragana Nikolića skoro ništa nisu mogli da odbrane pa su Širokobriježani u 37. minutu poveli sa deset poena razlike (75:65). Borio se domaćin, ali je pravio mnogo grešaka u napadu te promašivao dosta šuteva i morao da prizna poraz. Naredni meč Borac će igrati u subotu protiv Podgorice.

Rezultati i raspored

Široki - Podgorica 83:84, Lovćen 1947 - Mladost Zemun 80:78, Rabotnički - Spars 0:20, Borac - Sutjeska 100:93, Studentski centar - Gorica 61:59, Helios - MZT 69:70, Sloboda - Zlatibor 67:79, Spars - Lovćen 1947 82:76, Podgorica - Mladost Zemun 71:79, Gorica - Rabotnički 20:0, Široki - Borac 75:67, Sutjeska - Helios (igrano sinoć). Petak: MZT - Sloboda (13), Zlatibor - Studentski centar (17), Mladost - Spars (21). Subota: Helios - Široki (13), Borac - Podgorica (17), Lovćen 1947 - Gorica (21). Nedjelja: Rabotnički - Zlatibor (13), Sloboda - Sutjeska (17), Studentski centar - MZT (21).