Zvezda izgubila od Radnika

GS

Fudbaleri Radnika iznenadili su Crvenu zvezdu 2:1 (1:0) u Surdulici u zaostalom meču 5. kola Superlige Srbije.

Radnik je do prve pobjede ove sezone na svom terenu došao golovima Miloša Spasića u 14. i Viktora Lukića u 54. minutu.

Zvezda je preko El Fardua Bena u 57. minutu uspjela samo da smanji, ali ne i izbjegne prvi poraz u šampionatu ove sezone, odnosno prvi posle 16 meseci još od poraza od TSC-a u pretprošloj sezoni.

Tako je tim Dejana Stankovića ostao je osjetnih minus pet bodova zaostatka za liderom Partizanom.

I neuspješno započeo seriju od četiri teška gostovanja, pošto je čekaju još odlasci u Kragujevac, Novi Sad i Lučane.

Crvena zvezda se okliznula na teškom i neravnom terenu na jugu Srbije i otežala poziciju u trci za odbranom šampionske titule.

Sada se više ne pita i moraće, htjela to ili ne, da još više prati rezultate "vječitog" rivala i nada se njegovom kiksu.

Od starta je Radnik, uprkos slabijim rezultatima i ulogom autsajdera, sa dosta samopouzdanja i bez straha otvorio meč. Upravo je Spasić imao dve prilike u produženoj akciji, što je bila najava vođstva.

Kanga je izgubio loptu, pukla je kontra preko Bogdanovskog i tačnog centaršuta, što je Spasić iskoristio i uhvatio na "krivoj nozi" Borjana.

Do poluvremena je Radnik još jednom zaprijetio poslije izletanja Borjana, a onda su se ređale šanse pred golmanom domaćih Ranđelovićem.

Falko, Kanga i Ben su ili promašivali okvir gola ili gađali pravo u Ranđelovića, koji je sačuvao mrežu do odlaska na odmor.

A na pauzi su završili meč indisponirani Dioni i Falko, pored Degeneka kako bi ekipa zaigrala ofanzivnije...

Ali ni to nije donijelo boljitak u drugom dijelu. Ponovo je pukla kontra i novi gol Radnika.

Sada sa lijeve strane, Borjan je slabo odbio loptu, a u praznu mrežu je zakucao Lukić za veliku radost.

Međutim, samo nekoliko minuta kasnije Ben je pogodio iz peterca poslije asistencije Milana Pavkova i očekivao se preokret.

Sve karte je Stanković bacio u napad, uveo Živkovića i Lazetića, ali je blistao mladi golman Ranđelović, koga je Zvezda već jednom zapamtila.

Branio je golman Surduličana udarce Kange, Dragovića, Živkovića, koji je pogodio i prečku i izrastao u junaka, prenosi B92.