Žižović slavio protiv doskorašnjih učenika

Dušan Repija

MOSTAR - Fudbaleri Zrinjskog savladali su Radnik sa 1:0 u 19. kolu Premijer lige, dok je posljednje plasirana Zvijezda 09 otkinula dva boda lideru Sarajevu (1:1).

U duelu protiv doskorašnjih učenika pobjedu Mladenu Žižoviću donio je Damir Šovšić sjajnim golom u 61. minutu.

Mostarci su imali još nekoliko prilika ali se rezultat do kraja utakmice nije mijenjao.

Veliko iznenađenje napravila je pomalo i otpisana Zvijezda koja je u Ugljeviku mogla čak i da slavi protiv Sarajeva.

Gol za 1:0 postigao je Ognjen Đelmić, ali je u 77. minutu iz penala izjednačio Mersudin Ahmetović.

Tuzla siti je savladala Široki Brijeg sa 1:0, dok je Mladost poslije preokreta savladala Čelik (4:2). Od 16 časova igraju Željezničar - Velež, a zavjesu na prvi dio prvenstva sutra spuštaju Borac i Sloboda (15 časova).

Plasman: Sarajevo 36, Željezničar (-1) 35, Tuzla siti 34, Borac (-1) 32, Zrinjski 31, Radnik 29, Široki 27, Velež (-1) 22, Mladost 17, Sloboda (-1) 17, Čelik 16, Zvijezda 09 8