Ubjedljiva pobjeda Zvezde nad Javorom

Srna

BIJELjINA - Crvena zvezda ubjedljivo je pobijedila ekipu Javora u Ivanjici rezultatom 5:1 i tako nastavila sjajan niz bez poraza u prvenstvu Srbije.

Bila je ovo apsolutno zaslužena pobjeda crveno-bijelih, možda i ubjedljivija nego što je Javor zaslužio, ali su jednostavno igrači srpskog šampiona koristili svoje šanse, pa je rezultat na kraju i bio takav.

Iznenadio je Javor goste, pošto je poveo već u 4. minutu golom Luke Lukovića.

Međutim, samo četiri minuta kasnije, Aleksandar Katai poravnava na 1:1, da bi u 31. minutu u potpunosti okrenuo rezultat na stranu Crvene zvezde.

U drugom dijelu utakmice, gosti postižu još tri gola za više nego ubjedljiv trijumf i prvi put da je Javor ove sezone primio pet golova na jednoj utakmici.

Pogotke su postizali Nemanja Milunović u 65. minutu, potom El Fardu Ben sedam minuta kasnije i konačno Federiko Falko u 85. minutu.

Beograđani su već obezbijedili novu titulu, dok će da strepi do kraja, jer je samo četiri boda od timova koji se nalaze u zoni ispadanja.

Crvena zvezda i dalje ostaje na jednom porazu ove sezone, jer je samo Hofenhajm na startu Lige Evrope uspio da pobijedi, dok u šampionatu Srbije ne zna za poraz od 14. juna prošle godine, kada ih je savladao TSC sa 2:1 u prošloj sezoni.

Danas će u Superligi Srbije biti odigran još jedan meč i to od 19.00 časova, kada će Partizan ugostiti niški Radnički.