Srbija slavila u Luksemburgu

Fudbaleri Srbije pobjedili su Luksemburg sa 3:1, u šestom kolu kvalifikacija za EURO 2020.

Selektor naše reprezentacije Ljubiša Tumbaković upisao je prvu pobjedu na klupi Srbije, a ovo je bio ukupno drugi trijumf “orlova” u kvalifikacijama.

Uprkos dobrom rezultatu u Luksemburgu, šanse da se plasiramo ovim putem na Evropsko prvenstvo i dalje su male, pošto Ukrajina ima šest bodova više.

Golove za Srbiju postizali su Aleksandar Mitrović u 36. i 54. minutu, i Nemanja Radonjić u 54, dok je jedini strijelac za domaći sastav bio Turpel (66).

Vrhunsku utakmicu odigrao je i Sergej Milinković-Savić koji je sjajno djelio loptu, a direktno je bio zaslužan za drugi i treći gol, kada je asistirao Radonjiću, odnosno Mitroviću.

Srbija u narednom kolu gostuje Litvaniji (14.10), dok Luksemburg ide na noge Portugalu (11.10).

U prvom poluvremenu nismo vidjeli mnogo fudbala. “Orlovi” su, do 36. minuta, imali polušanse, baš kao i Luksemburg. Ipak, devet minuta prije kraja prvog perioda igre naši igrači postigli su gol.

Aleksandar Kolarov poslao je odličnu loptu u kazneni prostor, u kojem se Mitrović sjajno snašao i glavom savladao Morisa. Sa minimalnom prednošću Srbije otišlo se na pauzu.