Srbija bolja od Hrvatske u meču odluke – EP bliže

GS

Reprezentacija Srbije do 17 godina pobijedila je vršnjake iz Hrvatske 1:0 (0:0) za plasman u elitnu rundu kvalifikacija za EURO.

Trenutak odluke u Staroj Pazovi dogodio se u 64. minutu kada je rezervista Bubanj postigao gol, na asistenciju Miloševića posle serije driblinga.

Hrvatska je bila opasnija u prvom poluvremenu, imala veći posjed i nekoliko šansi, ali je dugo pripalo "Orlićima" i potpuno se okrenulo na njihovu stranu i to su rezultatirali pobjedonosnim pogotkom.

Izabranici Radovana Krivokapića su tako završili na drugom mjestu grupe, iza maksimalne Bugarske, a tri boda ispred Hrvatske sa ukupnih šest, dok je Lihtenštajn završio bez ijednog.

Kadeti Srbije će sledeće godine igrati završni krug kvalifikacija za odlazak na Evropsko prvenstvo.