Prvi poraz Partizana u Evrokupu

Košarkaši Partizana su u šestom kolu Evrokupa doživjeli prvi poraz u tom takmičenju ove sezone.

Beogradski tim je na svom terenu poražen od Venecije rezultatom 83:69, čime je anulirala pobjedu koju je Partizan ostvario u Italiji, sa 66:63.

Nerješiva enigma za košarkaše Partizana je bio Mičel Vat, koji je završio utakmicu sa 27 poena, uz po 5 skokova i asistencija, a vrijedi istaći i da je u prvom poluvremenu upisao čak 17 poena i bio jedini dvocifreni u svom timu.

Sjajnu partiju je pružio Džulijan Stoun, upisao je 10 poena, 11 skokova i 7 asistencija, a vjerovatno i ključnu ulogu u trećoj četvrtini imao je Ostin Dej, koji je meč okončao sa 13 poena i 5 skokova.

Dvocifreni učinak je imao još samo Džeremi Šapel (12 poena), ali vrijedi istaći i partiju Majkla Bramosa (9 poena, 4 skoka, 2 asistencije).

U Partizanovom timu prolaznu ocjenu zaslužuje samo Rašon Tomas (18 poena), Ognjen Jaramaz je imao dobru rolu u prvom poluvremenu (9 poena), dok je više nego pristojnu partiju pružio Vilijam Mosli, sa 6 poena, 7 skokova, 6 asistencija i 3 ukradene lopte.

Beogradski tim je i u ovom meču bio lišen pomoći startnog plejmejkera Korija Voldena, a vrijedi istaći i da su igrači Partizana promašili čak 14 slobodnih bacanja.