Partizan poslije preokreta slavio u derbiju kola

Fudbaleri Partizana slavili su na gostovanju kod TSC-a rezultatom 3:1 -a, pošto je Partizan u narednih petnaestak minuta stigao do preokreta

Prvo je u 12. minutu Rikardo Gomeš, svojim 15. golom u sezoni, poravnao rezultat. On je iskoristio kiks dvojice igrača domaćih, izbjegao ofsajd zamku i matirao Filipovića.

Crno-bijeli su dobili vjetar u leđa nakon izjednačujućeg gola, a onda je na scenu stupio mladi Nikola Terzić.

Bila je to lijepa akcija gostiju, Terzić se odlično ubacio, a lopta je poslije njegovo šuta “liznula” stativu i završila u mreži Filipovića.

Isti igrač je i u 36. minutu pogodio mrežu rivala, ovoga puta nakon odbijene lopte poslije šuta Natha.

TSC je do pauze bio blizu da smanji rezultat, ali je Mihajlo Banjac nakon dobrog driblinga pogodio samo stativu.

Početak drugog poluvremena pripao je domaćima, međutim, oni nisu uspjeli da iskoriste svoje šanse.

U 55. minutu nakon kiksa Miletića, dovoljno dobar nije bio šut Stanojlovića, da bi sedam minuta kasnije Stevanović spriječio vjerovatno i najljepši gol od početka sezone. Zaustavio je volej Aranđela Stojkovića sa 20 metara, prenosi B92.

Ritam je u završnici meča opao, jedine šanse imali su još samo rezervisti Menig i Šćekić, te je Partizan tako ostvario pobjedu u ovom derbiju kola.