Partizan izgubio od Turk Telekoma

Srna

ANKARA - Košarkaši Partizana poraženi su večeras u Ankari od Turk Telekoma rezultatom 85:71 u 11. kolu Evrokupa.

Izabranici Željka Obradovića sada imaju skor od osam pobjeda i tri poraza, dok je Turk Telekom upisao šesti trijumf.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Entoni Klemons sa 20 poena i osam asistencija, dok se u beogradskoj ekipi istakao Dalas Mur sa 15 koševa.

Partizanov Kevin Panter dao je 14 poena, kao i Matijas Lesor iz turskog tima, dok su po 10 poena ubacili igrači beogradskog tima Zek Ledej i Aleksa Avramović.

Turski tim je bolje otvorio meč, vodio je sa najviše 13 poena u prvom dijelu, da bi u drugo poluvrijeme ušao sa plus 11 /43:32/.

U nastavku je “crno-bijeli” nikako nisu uspjeli da pronađu ritam, iako su na startu treće četvrtine uspjeli su da smanje zaostatak na devet poena.

Turk Telekom je brzo vratio dvocifrenu prednost, da bi u odlučujućih 10 minuta ušli sa viškom od 14 poena /60:46/.

Šut sa distance služio je domaćina i na startu posljednje četvrtine bilo je čak 19 poena razlike.

Do kraja meča Turk Telekom je uspio da sačuva prednost i upiše šesti trijumf.