Ništa od iznenađenja u Pragu

Milan Zubović

PRAG - Košrakaši Igokee imali du odličnu priliku da ostvare drugu pobjedu u Ligi šampiona ove sezone, ali su popustili na kraju pa je Nimburk slavio na svom terenu rezultatom 86:82.

Tako su Česi stigli do druge pobjede, a Igokea je ostala na samo jednom i to iz prvog kola. Poslije teškog puta do Praga, Igokea je solidno započela meč, ali je drugu četvrtinu loše odigrala u odbrani jer je primila čak 30 poena. Veliki povratak desio se u trećem periodu kada su Aleksandrovčani stigli do vođstva i pred posljednjih deset minuta vodili sa dva poena razlike.

Ipak, domaći su bili bolji u rezultatskoj klackalici tokom posljednjeg perioda igra pa su stigli do trijumfa. Najbolji u gostujućem sastavu bio je Dešon Stivens sa 19 poena i 11 skokova, pratio ga je Markel Starksa sa poenom manje, a Dalibor Ilić imao je deset poena. Džerik Harding ubacio je 29 za pobjednika.