Košarkaši Crvene zvezde vezali treću pobjedu u Evroligi

Tanjug

BEOGRAD - Košarkaši Crvene zvezde pobjedili su večeras u Beogradu ekipu Makabija 69:68 (27:18, 9:11, 14:18, 19:21) u meču 10. kola Evrolige.

Najefikasniji u ekipi Crvene zvezde bio je Nemanja Nedović sa 12 poena, dok je Hasan Martin ubacio 11. Kod gostiju, najbolji je bio Lorenco Braun, koji je postigao 23 poena, dok je Roman Sorkin dodao 16.

"Crveno-beli" su došli do treće uzastopne pobjede u Evroligi poslije dramatične završnice u kojoj je Braun u posljednjim sekundama promašio šut za pobjedu Makabija.

Crvena zvezda je dobro počela meč i prvu četvrtinu dobila 27:18, a gosti su uspjeli do kraja prvog poluvremena da smanje vođstvo domaćeg tima na 36:29.

Makabi je zaigrao angažovanije u drugom poluvremenu, a gosti su u 25. minutu poveli 39:38. Međutim, "crveno-beli" su u posljednju četvrtinu ušli s vođstvom od 50:47.

Crvena zvezda je u posljednja dva minuta ušla s vođstvom od 69:62, a Makabi je uspio da smanji na 69:68 u samom finišu meča. Gosti su imali posljednji napad za pobedu, a Braun je promašio trojku i donio je veliku radost navijačima domaćeg tima.

Crvena zvezda sada ima skor od četiri pobjede i šest poraza. Makabi ima učinak od po pet pobjeda i poraza.

Crvena zvezda će u narednom kolu drugog decembra dočekati Virtus, dok će Makabi gostovati Bajernu.