Košarkaši Crvene zvezde u finalu plej-ofa ABA lige

Tanjug

BEOGRAD- Košarkaši Crvene zvezde plasirali su se u finale plej-ofa ABA lige, pošto su večeras u Beogradu, u majstorici polufinala pobijedili Cedevita Olimpiju rezultatom 88:78.

Najefikasniji u ekipi Crvene zvezde bio je Nikola Kalinić sa 15 poena, Nikola Ivanović je postigao 11, dok su Ognjen Dobrić i Ognjen Kuzmić dodali po 10.

U poraženom timu istakao se Kevin Ferel sa 25 poena, dok je Zoran Dragić ubacio 21.

Crvena zvezda će u finalu plej-ofa ABA lige protiv Partizana, koji je u polufinalu bio bolji od ekipe Budućnosti.

Finalna serija se igra na tri dobijena meča. Prvi meč je na programu u petak, 27. maja.

Titulu u ABA ligi brani Crvena zvezda.

Crvena zvezda je bolje ušla u meč i zahvaljujući dobroj odbrani prvu četvrtinu dobila rezultatom 24:13. Domaći košarkaši su nastavili sa dobrom igrom i početkom druge četvrtine, a u 16. minutu bilo je 37:18 za crveno-bijele.

Cedevita Olimpija je potom napravila seriju od 15:0 i smanjila vođstvo domaćeg tima na 37:33.

Zvezda je u finišu prvog poluvremena uspjela da prekine seriju gostiju i da prvih 20 minuta reši u svoju korist rezultatom 42:37.

Košarkaši Crvene zvezde su početkom treće četvrtine serijom 8:0 ponovo stigli do dvocifrene prednosti, 50:37.

Cedevita je uzvratila serijom od 7:0 i smanjila vođstvo domaćeg tima na 50:44.

Crvena zvezda je potom zaigrala angažovanije i u 28. minutu stigla do 67:47.

Uslijedila je nova serija gostiju od 7:0. Zvezda je u posljednju četvrtinu ušla sa vođstvom od 67:54.

Košarkaši Crvene zvezde su početkom poslednje četvrtine održavali prednost od 9 do 11 poena, a onda je trojkom Vajta domaći tim u 34. minutu poveo 75:61.

Cedevita Olimpija je smanjila na 75:67, a onda je Lazić trojkom vratio dvocifrenu prednost crveno-belima. Zvezda je uspela do kraja meča da sačuva vođstvo i da stigne do pobede.

Crvena zvezda će u finalnoj seriji imati prednost domaćeg terena.