Ferencvaroš šokirao Dinamo i izbacio ga iz kvalifikacija za Ligu šampiona

G.S.

Ekipa Dinama ispala je iz Lige šampiona nakon što su u susretu 3. pretkola izgubili od Ferencvaroša rezultatom 2:1.

Već u 2. minutu domaći tim je stigao u vođstvo. Nguen je probio po lijevoj strani, ubacio loptu na drugu stativu, a na pravom mjestu bio je Lovrencsics koji već nakon 75. sekundi pogađa za 1:0.

Dinamo se uspio vratiti u meč u 23. minutu, a Modri su do poravnanja stigli autogolom koji je postigao Uzuni. To je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena.

Ključni trenutak utakmice desio se u 65. minutu kada je tragičar iz 23. minuta, Mirto Uzuni, izašao sam ispred Livakovića i mirno pogodio za 2:1, što se na kraju ispostavilo kao konačan rezultat meča.

U ekipi Ferencvaroša svih 90 minuta odigrao je Eldar Ćivić, dok je Adnan Kovačević u 73. minutu zbog povrede zadnje lože morao izaći iz igre.

Što se tiče ekipe Dinama, Amer Gojak na terenu je proveo 71. minutu, a deset minuta prije izlaska dobio je žuti karton.

U drugom meču, Makabi je u Tel Avivu pobijedio Dinamo Brest sa 1:0, ekipu koja je izbacila Sarajevo u 2. pretkolu.