Debakl mladih košarkaša Srbije, sedam minuta čekali na prve poene

Košarkaška reprezentacija Srbije, uzrast do 18 godina, poražena je u polufinalu Evropskog prvenstva od Španije rezultatom koji vrlo precizno slika stanje stvari na terenu hale "Mustafa Kemal Ataturk" u Karšijaki - 60:38 (12:7, 19:6, 19:10, 10:15).

Izabranici selektora Vladimria Đokića su bili toliko inferiorni da prvih sedam minuta nisu probacili loptu kroz obruč...

Mlade nade samo su u posljednjoj četvrtini uspjele da ubace preko deset poena, ali tad je već sve bilo gotovo, tad su njihovi španski vršnjaci već popustili sa jakom odbranom i čekali kraj utakmice.

Španija je naspram "klinaca" iz Srbije djelovala poput solidnog seniorskog tima. Prednost je rasla iz minuta u minut, košarkaši Srbije su se odbijali od jače, brže i više rivale, nije bilo izgleda da meč krene u drugom pravcu osim onog u kom su ga usmjerili furiozni golobradi mladići sa Iberijskog poluostrva, prenosi Telegraf.rs.

Reprezentativci Srbije su podbacili u svim segmentima, u šutu posebno - pogodili su samo jednu trojku iz 24 pokušaja.