Budućnost dobila Cedevitu u derbiju

Srna

BIJELjINA - U zaostalom meču 18. kola regionalne košarkaške lige Budućnost je u Podgorici savladala Cedevita Olimpiju sa 89:75 i napravila još jedan korak bliže osvajanju prvog mjesta pred plej-of.

Podgoričani su dobili prvu četvrtinu sa 28:23, da bi Ljubljančani uzvratili u drugoj sa 25:15. Istim rezultatom Budućnost dobija treću četvrtinu, pa se u posljednjih deset minuta ušlo sa plus pet za crnogorski tim.

Utakmica je u tih zadnjih deset minuta definitivno prelomljena, jer ih je Budućnost dobila sa 21:12 i sada definitivno istakla kandidaturu za osvajanje prvog mjesta pred početak plej-ofa.

Ključni trenutak meča se dogodio pred kraj treće četvrtine, kada je slovenački tim prišao na samo tri poena zaostatka, a onda je Džastin Kobs započeo seriju Budućnosti od 18:2 u narednih osam minuta i tu je meč definitivno prelomljen.

Budućnost sada ima 19 pobjeda, tri više od Cedevita Olimpije, ali i dva poraza manje.

Kobs je bio igrač utakmice sa 24 poena, pet asistencija i dva skoka, a uz njega je bio Melvin Edžim sa 17, Danilo Nikolić sa 14 i Nikola Ivanović sa 11 poena.

U redovima Cedevita Olimpije najefikasniji je bio ujedno i na utakmici Jaka Blažič sa 26 poena, dok su daleko iza ostali Luka Rupnik sa 11 i Kendrik Peri sa deset poena.

Tabela: Igokea 19-4, Budućnost 19-3, Mornar 17-6, Crvena zvezda 18-3, Mega Sokerbet 14-10, Cedevita Olimpija 16-5, Partizan 11-13, FMP Železnik 9-15, Borac 7-17, Split i Zadar 8-15, Krka i Cibona 7-15 i Primorska 0-24.