Andrea Stojadinov vicešampion Evrope

Srna

BEOGRAD - Mlada srpska džudistkinja Andrea Stojadinov osvojila je srebrnu medalju na šampionatu Evrope u Pragu u kategoriji do 48 kilograma.

Stojadinova se za samo tri sedmice okitila sa tri evropske medalje, jer je, osim uspjeha u Pragu, osvojila šampionsku titulu u juniorskoj konkurenciji, kao i bronzu za mlađe seniore na takmičenju u Poreču.

“Isplatio se rad svih ovih godina, posebno u ovoj godini koja je za nas džudiste bila jako teška. Sada mogu malo opuštenije da uđem u seniorsku konkurenciju, znajući da mi je mesto među tim devojkama i da sa još malo truda i rada zaista mogu da ostvarim svoje snove”, rekla je Stojadinova.

Na korak od medalje bili su i Marica Perišić u nedmetanju do 57 kilograma i Strahinja Bunčić do 66 kilograma, koji su na ovom takmičenju ostvarili plasman na peto mjesto i osvojili vrijedne bodove za Tokio.

Osvojenu srebrnu medalju na Evropskom prvenstvu Stojadinovoj su čestitali predsjednik Srbije Aleksandar Vučić i ministar omladine i sporta Vanja Udovičić.