Premijer liga BiH: Borac srušio i Slobodu

Dejan Marić

BANjALUKA - Fudbaleri Borca zadržali su maksimalan učinak u novoj sezoni m:tel Premijer lige BiH, pošto su na svom terenu porazili Slobodu sa 2:0.

Nakon više nego ubjedljivih 6:0 na premijeri protiv Mladosti, “crveno-plavih” su osvojili nova tri boda, ali su do njih stigli kud i kamo teže.

Tuzlaci su se pokazali kao tvrd orah, u prvih 45 minuta su odoljevali pritiscima domaćina, te se na odmor otišlo pri rezultatu 0:0.

Pa ipak, mreža gostiju “načeta” je u 58. minutu. Kapiten Stojan Vranješ se izborio za dobru poziciju na lijevom boku, šutirao, ali je Adnan Golubović odbranio. Na odbijenu loptu je natrčao Jovo Lukić i “poentirao” za 1:0.

Tačka na i borbene predstave na Gradskom stadionu stavljena je u 83. minutu. Almedin Ziljkić je probio po lijevoj strani, centrirao u srce peterca, gdje je Adnan Mujkić nespretno reagovao i zatresao sopstvenu mrežu.

Sa maksimalnim učinkom i gol-razlikom 8:0 Borac je lider elite, a na pravom iskušenju biće u trećoj rundi, u kojoj gostuje kod Željezničara.