Fudbaleri Srbije večeras u 18 časova gostuju u Azerbejdž

Glas Srpske

Naš plan je da od prvog minuta napadnemo domaćina i pokušamo da na vrijeme postignemo pogodak, rekao Zdravko Kuzmanović

ŽELE li da zadrže teoretske šanse za plasman na Evropsko prvenstvo 2008. godine u Austriji i Švajcarskoj, najbolji fudbaleri Srbije danas moraju da trijumfuju protiv Azerbejdžana u Bakuu. Rane iz 2003. godine, kada su domaćini slavili 2:1, još uvijek peku, kao i subotnji debakl u Jermeniji, pa zato i skromne najave iz tabora "orlova" ne treba da čude. - Ne mogu da obećam da ćemo pobijediti, pošto ima mnogo oscilacija u igri, ali siguran sam da će borbenost naših igrača donijeti rezultat. Ovi fudbaleri su najbolje što imamo - rekao je selektor Srbije Havijer Klemente. "Mali Napoleon" pred novim je velikim ispitom, jer je njegov tim ostao sa samo 16 igrača. Postojala je mogućnost da se u tim pozovu zamjene za Milana Stepanova i Dejana Stankovića, ali to nije urađeno. - I pored toga, imamo dovoljno igrača, ali to je prilika da mladi dokažu svoj potencijal. To su fudbaleri koji imaju svjetlu budućnost pred sobom. Njihova mladost i želja za pobjedom su naše najjače oružje. Španac je sa Jermenijom igrao sa dva napadača, iako je tvrdio da Srbija bolje igra sa jednim špicem: - Pošto sada ne mogu da računam na Stankovića, moraću da mijenjam taktiku, ali ne mogu da kažem kakve rokade ću morati da radim. Jedan od najmlađih reprezentativaca, Zdravko Kuzmanović, smatra da srpski tim protiv Azerbejdžana od prvog minuta mora napasti kako bi postigao pogodak u ranoj fazi meča. - Ne smijemo dozvoliti da uđemo u završnicu susreta sa neriješenim rezultatom, jer poslije 70 minuta fanatična publika Azerbejdžana prosto nosi svoje ljubimce i obično u tim trenucima svaki protivnik se nađe na mukama. Zato je naš plan da od prvog minuta napadnemo domaćina i pokušamo da na vrijeme postignemo pogodak - naglasio je Kuzmanović. Zbog neigranja Dejana Stankovića, kapitensku traku nosiće Igor Duljaj, koji će u startnoj postavi najverovatnije zamijeniti Nenada Kovačevića. Meč u Bakuu igra se sa početkom od 18 časova, a sudiće ga Austrijanac Tomas Ajnvaler. Uz aut liniju pomagaće mu sunarodnici Armin Eder i Roland Hajm, dok je četvrti arbitar Štefan Mesner. PAROVI Reprezentacija BiH dočekuju Norvešku i u slučaju da ne trijumfuje, i teoretski bi se oprostila od plasmana na kontinentalnu smotru. Parovi, grupa "A": Kazahstan - Portugalija (16), Azerbejdžan - Srbija (18), Belgija - Jermenija (20.45), grupa "B": Ukrajina - Farska Ostrva (18), Gruzija - Škotska (19), Francuska - Litvanija (21), grupa "C": Malta - Moldavija (19.30), Turska - Grčka (19.30), BiH - Norveška (20.30), grupa "D": San Marino - Vels (20.15), Republika Irska - Kipar (20.30), Njemačka - Češka (20.45), grupa "E": Rusija - Engleska (17), Makedonija - Andora (20), grupa "F": Danska - Letonija (20), Lihtenštajn - Island (20), Švedska - Sjeverna Irska (20.30), grupa "G": Luksemburg - Rumunija (20.15), Holandija - Slovenija (20.30), Albanija - Bugarska (20.45). BLATER I PLATINI Predsjednik Svjetske fudbalske federacije (FIFA) i prvi čovjek Evropske fudbalske unije (UEFA) Jozef Sep Blater i Mišel Platini prisustvovaće današnjoj utakmici između Azerbejdžana i Srbije. Dvojica čelnih ljudi svjetskog fudbala doputovali su u glavni grad Azerbejdžana na otvaranje kuće fudbala koju su finansirali UEFA i FIFA. Interesantno je da je Srbija jedna od rijetkih evropskih zemalja koja još uvek nije dobila svoju kuću fudbala iako finansiranje tog velikog projekta snose dvije fudbalske asocijacije. U Srbiji još uvijek nema saglasnosti gdje će se zidati kompleks fudbalske kuće, koji treba da služi za unapređenje fudbala, a taj problem traje već nekoliko godina.