Slavija i Crvena zvezda oduševili gledaoce u Istočnom

Glas Srpske

U veličanstvenom ambijentu pred 7.000 gledalaca tokom svih 90 minuta skandiralo se Crvenoj zvezdi i Srbiji.

ISTOČNO SARAJEVO - U prvoj od niza manifestacija u sklopu obilježavanja 100 godina postojanja, Slavija je ugostila srpskog šampiona, Crvenu zvezdu sa kojom je odigrala neriješeno, 2:2. U veličanstvenom ambijentu pred 7.000 gledalaca tokom svih 90 minuta skandiralo se Crvenoj zvezdi i Srbiji. Početak je pripao gostima koji su već poslije šest minuta igre došli do prednosti. Na dodavanje Pantića s desne strane dobro je reagovao Betolingar, koji je iskoristio neodlučnost odbrane Slavije i poslao loptu u desni donji ugao nemoćnog Dujkovića. Lijepu priliku za izjednačenje imao je Lazić nakon centaršuta Arsenijevića u 12. minutu, ali je njegov šut završio zamalo pored gola. Koroman je u 29. minutu bio neprecizan iz slobodnog udarca, a revanširao mu se dva minuta kasnije Muminović pokušajem sa 20 metara. Finiš prvog poluvremena protekao je u znaku Slavije. U 41. minutu Spalević je snažno šutirao sa 30 metara, a lopta je fijuknula pored desne stative u gol-aut. Isti igrač je u samom finišu susreta ponovo stavio Radivojevića na muke. Dobro je izveo slobodan udarac, a golman gostiju krajnjim naporom je uspio izbaciti loptu u korner. U nastavku akcije Jovanović je sve dobro uradio, šutirao sa sedam metara, a Bajalica je blokirao put lopti i otklonio opasnost po svoj gol. Prvu priliku u nastavku imao je domaći tim. Muminović je izborio priliku za šut, to je učinio sa sedam metara, a Banović se nije dao iznenaditi. U 70. minutu uslijedila je sjajna akcija Radovanovića, vješto se oslobodio Moline, ali je njegov šut zaustavio Banović. Tri minuta kasnije na semaforu je pisalo 1:1. Bivši igrač Zvezde Darko Spalević sjajnim lob udarcem sa više od 30 metara pogodio je mrežu Banovića za izjednačenje. I kada se činilo da će se utakmica završiti ovim rezultatom, Trišović je u 87. minutu pobjegao po lijevoj strani i onda pogodio bliži ugao nemoćnog Marića za vođstvo Beograđana. Samo minut kasnije Vitković se najbolje snašao u gužvi pred golom Zvezde i sa pet metara poslao loptu u mrežu za konačnih 2:2. G. IVANKOVIĆ RIJEČ AKTERA Dušan Jevrić, kormilar Slavije: - Pohvale zaslužuju obje ekipe, a naročito hvala Zvezdi koja nam je svima priuštila ovakav spektakl. Prije svega, bilo je korektno, ali utakmica sa svim zahtjevima, dinamična tokom svih 90 minuta. Iako rezultat nije u prvom planu, drago mi je, a i zbog ovih momaka koji su silno motivisani ušli u meč, što su se dostojno suprotstavili mnogo jačem protivniku i na kraju ostali neporaženi. Milorad Kosanović, šef stručnog štaba Crvene zvezde: - Svjesni smo bili osjećanja, ljubavi ovih ljudi u Istočnom Sarajevu prema Zvezdi. Zato smo ponosni i izuzetno mi je drago što nam se stvorila mogućnost da gostujemo kod Slavije. Utakmica je bila na prijateljskom nivou, Slavija mlada ekipa, puna želje i snage za dobar rezultat. Prisutni su mogli uživati, vidjeli su puno lijepih akcija, pasova pa i golova. Dušan Basta, fudbaler Beograđana: - Osjećao sam se kao kod kuće, ne tako davno bio sam gost Slavije sa Ognjenom Koromanom i gledao utakmicu protiv Laktaša. Tada mi je bilo jasno da nas ljudi obožavaju, da nas vole. Naravno, to godi i zato sam posebno srećan što je moj tim našao vremena da gostuje u Istočnom Sarajevu. Darko Spalević, igrač Slavije: - Dugo ćemo pamtiti ovu utakmicu, ne samo mi fudbaleri, već i šira javnost. Svi su mogli uživati, mi smo odradili posao na najbolji način, a ja sam posebno srećan što sam postigao rijetko lijep gol, i to mom bivšem klubu. SLAVIJA 2:2 C. ZVEZDA STRIJELCI: Spalević u 73. i Vitković u 88. minutu za Slaviju, a Betolingar u 6. i Trišović u 87. minutu za Crvenu Zvezdu, stadion: SRC "Slavija", gledalaca: 7.000, sudija: Davor Ristović (Istočno Sarajevo) (od 5. minuta Đorđe Grubačić, Istočno Sarajevo), pomoćnici: Dalibor Drašković i Srđan Lubura (Istočno Sarajevo). SLAVIJA: Dujković, Bjelica, Regoje, Jovanović, Simić, Spalević, Arsenijević, Lazić, Vuksanović, Stanković, Muminović. Još su igrali: Marić, Kosorić, Jamina, Vitković, Šešlija, Radovanović, Mićević, N. Papaz, Damjanović. CRVENA ZVEZDA: Radivojević, Pantić, Đorđević, Milijaš, Koroman, Betolingar, Bajalica, Lukaš, Salas, Rašović, Adamović. Još su igrali: Banović, Anđelković, Barkos, Burzanović, Tutorić, Trišović, Molina, Basta, Milovanović, Gaj. DOČEK Ekspedicija Crvene zvezde doputovala je u Istočno Sarajevo dan prije utakmice u večernjim časovima redovnom avio-linijom Beograd - Sarajevo. U hotelu "Beograd", gdje je beogradski tim bio smješten, doček su upriličili i poželjeli ugodan boravak, gradonačelnik grada Istočno Sarajevo Radomir Kezunović, načelnici opština Istočno Novo Sarajevo i Istočna Ilidža, Milan Kovačević i Predrag Kovač. Vrijednu sliku, dres Crvene Zvezde sa potpisom svih fudbalera uručena je Radomiru Kezunoviću kao poklon beogradskog tima gradu Istočno Sarajevo. - Veliki, možda i najveći događaj u gradu Istočno Sarajevo. Jedan gigant kakav je Crvena zvezda priredila je prvorazredni događaj. Emocije mnogobrojne armije ljubitelja fudbala su samo potvrdile koliki je značaj spektakla koji je priređen na stadionu Slavije, a sve u sklopu skore proslave jubileja, 100 godina postojanja kluba - rekao je načelnik opštine Istočno Novo Sarajevo Milan Kovačević. Načelnik opštine Istočna Ilidža Predrag Kovač je naglasio: - Vidjelo se koliko se samo mladih okreće Zvezdi što dovoljno govori koliki je to veliki klub. Ovaj dan će se dugo pamtiti jer je sigurno najveći sportski događaj koji se desio na ovom području. Svakom stanovniku, ne samo fudbalskom zanesenjaku, je ovo drag trenutak, prepune tribine su to samo potvrdile. OPROŠTAJ Davor Ristović, savezni fudbalski sudija, dijelio je posljednji put pravdu na jednoj utakmici. Čovjek koji se s pištaljkom družio skoro 30 godina, nakon pet minuta predao je pištaljku jednom od perspektivnih sudija sarajevsko-romanijskog regiona Đorđu Grubačiću. Ristović je sudio tri finala Kupa Republike Srpske, jedno BiH, a vrijedan poklon uručio mu je predsjednik Udruženja fudbalskih sudija Područnog fudbalskog saveza Istočno Sarajevo Dragan Prtvar. KOROMAN POMAŽE ŠABIĆU Utakmici je prisustvovao član omladinske selekcije Modriča Maksime Benjamin Šabić, o kome je pokojni predsjednik Republike Srpske Milan Jelić brinuo poslije smrti njegovog oca Dževada prije godinu dana. Kapiten Crvene zvezde Ognjen Koroman je Šabiću uručio prigodan poklon izrazivši želju da pomogne Benjaminu i njegovoj porodici. - Pokojni predsjednik je brinuo o njemu i dječak ne smije biti zaboravljen. Nastaviću, koliko budem u mogućnosti, da pomažem Benjaminu, da uspješno nastavi školovanje i bavljenje sportom - rekao je prvotimac Crvene zvezde Ognjen Koroman.