Izgubili bodove i Golića

Glas Srpske

Imali su "crveno-plavi" priliku da osvoje tri boda, koja bi ih odvela do jesenje krune, ali sreća ovoga puta nije bila njihov saveznik

VISOKO - Golom Halilbegovića tri sekunde prije kraja rukometaši Borca poraženi su u Visokom minimalnim rezultatom 29:30 od domaće Bosne. Međutim, ovaj derbi Banjolučanima će ostati u ružnom sjećanju, ne toliko zbog neuspjeha, već zbog teške povrede Nebojše Golića. Imali su "crveno-plavi" priliku da osvoje tri boda, koja bi ih odvela do jesenje krune, ali sreća ovoga puta nije bila njihov saveznik. Kada se tome doda i tendenciozno suđenje, onda je jasno zašto su se Banjolučani kući vratili praznih šaka i suznih očiju. - Imamo za čim da žalimo. Taman kada smo preuzeli inicijativu, poveli sa dva gola, Golić se povrijedio. Uslijedila je pauza od nekih petnaestak minuta koja je omogućila domaćim da predahnu i uđu znatno svježiji u samu završnicu meča. Potom su uslijedile i čudne odluke, neiskusnih sudija Kamberovića i Šabića koji očigledno nisu dorasli da vode jedan ovakav derbi - rekao je Dejan Unčanin koji je u Visokom postigao deset pogodaka i bio među najzapaženijim akterima. U samom finišu susreta sudije Kamberović i Šabić podlegle su velikom pritisku domaćih rukometaša i vatrene visočke publike. - Sve do 55. minuta sudijski par korektno je vodio meč. Ipak, onda su potpuno izgubili kontrolu. Prvo sam ja isključen zbog prekršaja koji nikako nije bio za takvu kaznu, da bi u samom finišu svirali nepostojeći sedmerac za vođstvo domaćih (29:28). Rukometaš Bosne Sirćo nije imao gdje da prođe i naprosto se bacio na Bjelića, a sudije su bez razmišljanja pokazale na sedam metara. I pored toga vratili smo se u igru i 11 sekundi prije kraja preko Bojana Unčanina postigli gol za neriješen rezultat. A, onda uslijedio je direktan crveni karton Pavloviću, navodno zbog ometanja brzog centra iako je prethodno sirena označila tajm-aut - istakao je Vladimir Branković. Bez obzira na poraz rukometaši Borca u Visokom pokazali su da se radi o izuzetnoj ekipi koja ima šampionski karakter. - Svi smo se borili koliko smo mogli i ostavili smo srce na terenu. Uspjeli smo ispraviti greške iz pojedinih dijelova meča, preokrenuti rezultat i sasvim sigurno zaslužili najmanje remi. Ipak, izgubili smo nesrećno, a što je još gore ostali smo u finišu jesenjeg dijela prvenstva bez Golića - naglasio je kapiten "crveno-plavih" Goran Malić. D. CURAĆ BOSNA (V) 30:29 BORAC DVORANA: KSC "Mladost", gledalaca: 1.000, sudije: Kamberović (Gračanica) i Šabić (Živinice), sedmerci: Bosna 6 (4), Borac 3 (3), isključenja: Bosna 4 minuta, Borac 12 minuta, crveni karton: Milovan Pavlović (Borac) u 60. minutu. BOSNA: Hadžić (6 odbrana), Mimić, Zečević, Huseljić, Ahić, Čakić 5, Halilbegović 7, Sirćo 5, Mušinbegović 2, Šahinović 3, Begagić, Selimović, Mustafić 8 (4), Memija (1odbrana). BORAC: Mulabdić (15 odbrana, 2 sedmerca), Džudurović, Škorić, Malić 1, D. Unčanin 10, Rakocija, Srdić 1, Raca, Pavlović 2, Bjelić, Mikić 2, B. Unčanin 6 (1), Branković 3, Golić 4 (2). REZULTATI LjUBUŠKI: Izviđač - Gradačac 31:28, VISOKO: Bosna - Borac 30:29, ZAVIDOVIĆI: Krivaja - Konjuh 29:26. U srijedu (28. novembra) na programu su mečevi: GORAŽDE: Goražde - Bosna (S), BRČKO: Lokomotiva - Čapljina, MOSTAR: Zrinjski - Sloga. TABELA 1. Izviđač 9 6 2 1 267:245 20 2. Bosna (V) 9 6 1 2 320:279 19 3. Borac 9 6 1 2 264:231 19 4. Bosna (S) 8 6 0 2 295:197 18 5. Konjuh 9 6 0 3 255:251 18 6. Goražde 8 5 0 3 250:237 15 7. Sloga 8 4 0 4 262:248 12 8. Gradačac 9 3 1 5 260:264 10 9. Krivaja 9 3 1 5 251:284 10 10. Lokomotiva 8 1 0 7 240:274 3 11. Čapljina 8 1 0 7 230:292 3 12. Zrinjski 8 1 0 7 197:289 3 PAROVI U 10. kolu Premijer lige BiH, koje je na programu 30. novembara i 1. decembra, sastaju se: GRADAČAC: Gradačac - Konjuh, DOBOJ: Sloga - Krivaja, ČAPLjINA: Čapljina - Zrinjski, BANjA LUKA: Borac - Lokomotiva, SARAJEVO: Bosna - Bosna (V), LjUBUŠKI: Izviđač - Goražde. ABAS ARSLANAGIĆ Niko nije zaslužio da izgubi ŠEF stručnog štaba Borca Abas Arslanagić imao je mnogo zamjerki na dijeljenje pravde. - Posljednjih sedam minuta imali smo igrača manje u polju. Sve diskutabilne odluke Kamberović i Šabić sudili su na našu štetu. Žao mi je što su pokvarili ovaj rukometni praznik - istakao je Arslanagić. Prema njegovim riječima niko nije zaslužio da izgubi: - Bosna je igrala dobro, mi takođe. Bio je ovo pravi derbi, a opšta ocjena je da nijedna ekipa nije zaslužila da ostane bez bodova. Remi je bio najpravedniji, ali tako, izgleda, nisu mislile sudije.