Фудбалери Црвене звезде вечерас (20 часова) играју прот

Глас Српске

Даћемо све од себе, а сматрам да имамо снаге и квалитета да дођемо до резултата који желимо, рекао Огњен Короман

БЕОГРAД - Црвена звезда се налази на корак од историјског успјеха, повратка у друштво европских великана. Од пласмана у Лигу шампиона "црвено-бијеле" дијели вечерашње друго полувријеме дуела са Ренџерсима (20 часова), који су први меч у Глазгову добили са 1:0, голом Наћа Нова у 90. минуту. У редовима српског првака свјесни су тежине и озбиљности задатка, али и шансе која им се указала. - Ово је утакмица коју чекамо годину дана. Прије двије недјеље у Шкотској смо одиграли доста квалитетно, резултат је могао да буде бољи, али и овакав исход нам оставља наду. Побиједићемо ривала ако се будемо понашали као у Глазгову, с тим што наша игра у завршних 30 метара мора да буде много конкретнија, агресивнија и слободнија. Не очекујем да ће противник нешто мијењати у својој игри. Волтер Смит би ми било каквом промјеном само олакшао посао - рекао је Милорад Косановић на конференцији за новинаре. Према његовим ријечима, сви играчи су спремни и конкуришу за 18 мјеста на терену и клупи. - Имам јасну слику тима који ће вечерас истрчати на терен. Додуше, имам и неке дилеме, али оне нису ни спектакуларне ни велике. Основу тима чиниће момци који су играли у Глазгову. На питање хоће ли играти са једним или два шпица, Косановић је одговорио у свом стилу: - Са три, четири! Постоји и могућност извођења једанаестераца, уколико послије евентуалних продужетака на семафору буде стајало 1:0. - Вјежбали смо пенале, али не оптерећујемо се тиме. Једанаестерци су ствар главе. Сваки фудбалер који игра на овом нивоу технички је способан да то успјешно уради - додао је Косановић. Репрезентативац Огњен Короман нагласио је да ће Звездиним фудбалерима у реваншу трећег кола квалификација за Лигу шампиона бити најпотребније стрпљење. - Морамо да одиграмо хладнокрвно и стрпљиво цијелу утакмицу, која ће можда трајати и 120 минута. Даћемо све од себе, а сматрам да имамо снаге и квалитета да дођемо до резултата који желимо. Не бих се бунио ни да постигнемо гол у 90. минуту. Aко не учинимо то у првом полувремену, неће бити разлога за нервозу. Много ће нам значити подршка са трибина, али, ипак, играмо само ми на терену - поручио је Короман. Подсјетимо, посљедњи меч у Београду Звезда и Ренџерси су одиграли 24. октобра 1990. године, у другом колу тадашњег Купа шампиона. "Црвено-бијели" су на путу до европске титуле елиминисали "полицајце" укупним резултатом 4:1 (3:0, 1:1). ПAРОВИ Поред меча Црвена звезда - Глазгов Ренџерс, данас су на програму још три сусрета трећег кола квалификација за Лигу шампиона. Састају се: Ливерпул - Тулуз (први меч 1:0, 20.05 часова), AЕК - Севиља (0:2, 20.45), Динамо Букурешт - Лацио (1:1, 21.00). СУДЕ ПОРТУГAЛЦИ Утакмицу Црвена звезда - Глазгов Ренџерс судиће португалски арбитри. Главни судија биће Лусилио Кардосо Кортеш Батиста, док су му помоћници Сержо Мануел Лакроа Примента и Хозе Карлос Невеш Карваљо. Четврти дјелилац правде ће бити Руи Жорж Родригеш Силва, док је контролор суђења Нијемац Еуген Штригел.