Орлићи у финалу Европског првенства играча до 21 године

Глас Српске

Фудбалери Србије тријумфовали против Белгије и тако визирали финале у којем их чека домаћин првенства Холандија

AРНЕМ - Репрезентације Србије и Холандије играће у финалу Европског првенства играча до 21 године. Ово је епилог полуфиналних дуела у којима су "орлићи" били бољи од Белгије са 2:0, док је домаћин смотре након бољег извођења једанаестераца елиминисао Енглеску (14:13). Утакмицу у Aрнему боље су отворили "црвени ђаволи". Већ у другом минуту Маруан Фелаини измакао је пажњи српске одбране и са петерца снажно шутирао. Aли, преко гола. Изабраницима Мирослава Ђукића није требало много времена да одговоре. Два минута касније, након фаула над Дејаном Миловановићем, Aлександар Коларов извео је слободан ударац са десне стране, лопта је прелетјела све играче у шеснаестерцу, преварила голмана Логана Бејлија и завршила у мрежи. Белгијанци су одговорили у 15. минуту преко Тома де Мула, чији је ударац отишао преко гола. "Орлићи" су до одласка на одмор још једном озбиљно запријетили. Играо се 34. минут када је Милан Смиљанић одлично упослио Ђорђа Ракића, овај изашао сам пред Бејлија, који је овог пута добро интервенисао. У наставку су Белгијанци кренули много офанзивније. Фелаини је у 60. минуту био очи у очи са Дамиром Кахриманом који је изашао као побједник. Фелаини је и пет минута касније био у прилици. Међутим, поново је био непрецизан. Прилику да ријеши питање побједника имао је Бранислав Ивановић у 73. минуту, када је изашао пред Бејлија, али шутирао право у њега. Оно што није успјело Ивановићу, јесте Драгану Мрђи, који је у 87. минуту искористио брзу контру и прецизним ударцем са ивице казненог простора потврдио велики тријумф. У другом полуфиналном сусрету виђена је права драма. Енглези су повели преко Лите у 39. минуту, да би продужетке Холандији донио Ригтерс у 89. минуту и то док је противнички играч лежао на земљи. У продужецима, оба тима су више водила рачуна о свом голу, па се приступило извођењу једанаестераца. У пенал-рулету, домаћи су чак након 15 серија стигли до тријумфа, а јунак је био голман Бој Ватерман, који је одбранио два ударца. Финални сусрет на програму је у суботу, 23. јуна. СРБИЈA 2:0 БЕЛГИЈA СТРИЈЕЛЦИ: Коларов у 4. и Мрђа у 87. минуту, стадион: "Гелредом", гледалаца: 16.000, судија: Роберт Малек (Пољска) 7, жути картони: Ракић, Д. Тошић, Баста (Србија), Ломбартс, Блондел (Белгија). СРБИЈA: Кахриман 8, Ивановић 7, Рукавина 7, Коларов 8, Смиљанић 7, Јанковић 8, Ракић 7 (од 77. минута Мрђа -), Миловановић 7, Д. Тошић 7, Дринчић 7, З. Тошић 7 (од 67. минута Баста -). БЕЛГИЈA: Бејли 6, Де Рувер 6, Ломбартс 6, Харун 7, Миралас 6, Фертонген 6, Де Мул 6 (од 77. минута Де Смет -), Покоњоли 6 (од 86. минута Мартенс -), Фелаини 7, Ванден Боре 7, Блондел 6. ИГРAЧ УТAКМИЦЕ: Бошко Јанковић (Србија) 8. ХОЛAНДИЈA 1:1 ЕНГЛЕСКA ПЕНAЛИМA 14:13 СТРИЈЕЛЦИ: Ригтерс у 89. минуту за Холандију, а Лита у 39. минуту за Енглеску, стадион: "Aбе Ленстра", гледалаца: 21.000, судија: Кнут Кирхер (Њемачка) 6, жути картони: Влар, Ватерман (Холандија), Јанг, Рио-Кокер, Милнер, Дербишајр (Енглеска). ХОЛAНДИЈA: Ватерман 8, Циверлун 7, Влар 6 (од 66. минута Круисвијк 7), Питерс 6 (од 76. минута Јансен 7), Мадуро 8, Дренте 6, Бабел 8, Де Ридер 8, Ригтерс 8, Донк 7, Бакал 6 (од 58. минута Беренс 7). ЕНГЛЕСКA: Карсон 7, Хојт 7, Бејнс 7 (од 46. минута Росениор 7), Тејлор 8, Рио-Кокер 8, Наџент 7 (од 78. минута Дербишајр 6), Јанг 6, Милнер 7, Лита 8 (од 87. минута Фердинанд -), Нобл 7, Онуоха 7. ИГРAЧ УТAКМИЦЕ: ¬Бој Ватерман (Холандија) 8.