Najbolji srpski teniser konačno savladao Kifera

Glas Srpske

Đoković je u više puta odgađanom meču trećeg kola konačno savladao Nijemca Nikolasa Kifera sa 7:6, 6:7, 6:2, 7:6 u meču koji je trajao 3 sata i 39 minuta

NAJBOLjI srpski teniser Novak Đoković plasirao se u osminu finala Vimbldona. Đoković je u više puta odgađanom meču trećeg kola konačno savladao Nijemca Nikolasa Kifera sa 7:6, 6:7, 6:2, 7:6 u meču koji je trajao čak 3 sata i 39 minuta, odigranih tokom tri dana. Posljednji meč trećeg kola u utorak popodne je prekinut pri rezultatu 1:1 u setovima. Novak je nastavio furiozno, oduzevši Kiferu dva servis-gema za vođstvo od 4:0, koje je pretočio u uvjerljivo dobijen treći set. Sjajni njemački server potom se prenuo i pružio žestok otpor. Tokom četvrtog seta su obojica držala svoj servis, mada su imali prilike da naprave brejk, naročito Đoković, koji je pri rezultatu 5:5 propustio četiri brejk-lopte. Na kraju je odluka ipak pala u još jednom "taj-brejku". Prvu opipljiviju prednost stekao je Đoković, kada je Kiferov štop-volej završio u mreži (5:3). Nijemac je reagovao asom za 5:4, a Novak servis-vinerom došao do dvije set-meč lopte - 6:4. Kifer je odbranio prvu reternom na samu liniju, koja je zbunila Đokovića i ostavila ga bez šanse da precizno vrati udarac. Potom je Nijemac neuspješno reklamirao as za izjednačenje na 6:6, a u razmjeni udaraca koja je uslijedila izvukao "deblji kraj", kada je jedan bekhend nekontrolisano poslao van granica terena. Najbolji srpski teniser i četvrti nosilac Vimbldona u osmini finala će se sastati sa neugodnim, prekaljenim Australijancem Lejtonom Hjuitom. Do sada su odigrali samo jedan meč, prošle godine na US openu, kada je Hjuit u trećoj rundi slavio impresivnu pobjedu 6:3, 6:1, 6:2. Uz Djokovića, plasman u četvrto kolo u srijedu je izborio i Rafael Nadal. On je peti set protiv Šveđanina Robina Soderlinga dobio sa 7:5, pošto je u utorak kiša prekinula igru pri rezultatu 4:4. DUBLOVI Četvrti nosioci na turniru parova na Vimbldonu, Nenad Zimonjić i Francuz Fabris Santoro, plasirali su se u četvrtfinale turnira. Njih dvojica savladali su u osmini finala češki par Levinski - Skoh sa 6:1, 6:2, 6:4. U četvrtfinale su se plasirali i prvi nosioci, Amerikanci Bob i Majk Brajan, a još nisu odigrana čak četiri duela drugog kola. Janko Tipsarević završio je učešće na turniru u Vimbldonu i u konkurenciji parova. On je sa Lijem iz Koreje izgubio od češkog para Čermak, Fridl sa 3:1 (6:3, 6:7, 6:4, 6:3). Meč Tipsarević, Li - Čermak, Fridl trajao je, kao i većina mečeva na Vimbldonu ove godine, danima.