
РИМ - Најбоља тенисерка свијета Арина Сабаленка још једном је показала да на њу уопште не утиче притисак под којим се налази због агресије Русије уз подршку њене Бјелорусије на Украјину.
Сабаленка је као Бјелорускиња често у немилости ривалки на терену, иако је међу првима јавно промовисала мир и оградила се од војне акције Русије .
Упркос томе годинама је у центру пажње јер јој украјинске ривалке не пружају руку након дуела.
Тако је било у понедјељак када је Сабаленка са 2-0 (6:1, 7:6) савладала 22-годишњу Марту Костјук, у осмини финала ЊТА турнира у Риму.
Костјук није жељела да пружи руку Сабаленки, иначе првој играчици свијета, али је онда Бјелорускиња показала о каквој се особи ради и зарадила је комплименте спортске јавности.
Сабаленка је од публике затражила аплауз за Костјук, иако јој неколико секунди раније Украјинка није жељела пружити руку.
То није изазвало бијес код Сабаленке, чак ни разочарање, већ је прво призвала овације, а онда и она сама испратила ривалку како доликује у тренуцима када је званични спикер прозвао име Костјук.
Тако је Украјинка с терена у Риму испраћена великим аплаузом, а Сабаленка, која већ годинама живи и ради у Мајамију, одушевила навијаче широм свијета.
Сабаленка ће у четвртфиналу Рима играти против Кинескиње Ћинвенг Џенг. Преостали парови четвртфинала су Паолини – Шнајдер, Стернс – Свитолина и Гоф – Андрејева.
The will to win @SabalenkaA defeats a resurgent Kostyuk after a nail bitting second set, 6-1, 7-6(8)!#IBI25 pic.twitter.com/tmMBIl1LZg
— wta (@WTA) May 12, 2025
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.