Реми Холандије и Еквадора

ДОХА - Репрезентације Холандије и Еквадора играли су неријешено, 1:1 у другој утакмици групе А на Свјетском првенству у Катару и послије двије одигране утакмице обје репрезентације имају по четири бода.

Холанђани су повели већ у шестом минуту голом Кодија Гакпа, коме је ово био други погодак на Мундијалу. Услиједио је период знатно боље игре Еквадораца, који су у трећем минутзу судијске надокнаде погодили мрежу ривала, али је гол поништен.

Первис Еступињан је скренуо лопту послије корнера у мрежу, али је Џексон Порозо био најближи голману и погодак је поништен због офсајда. Јужноамериканци су изједначили у 49. минуту када се у стријелце уписао Енер Валенсија.

Био је ово његов трећи гол у Катару, а шести узастопни за репрезентацију Еквадора на Свјетским првенствима.