Домаћин већ елиминисан са Свјетског првенства

ДОХА - Прва екипа која је елиминисана већ послије друге утакмице на Мундијалу је домаћин Катар.

Послије пораза од Еквадора (0:2) изабраници Феликса Санчеза Баса изгубили су у другом колу групе А од Сенегала са 1:3 и тако за њих наредни сусрет против Холандије неће имати велики значај на такмичарском плану.

Сенегалци су нешто боље ушли у сусрет, али без озбиљнијих прилика. Катарани су у 34. минуту теражили једанаестерац након што је у казненом простору срушен Акрам Афиф, али судија Антонио Матеу Лахоз из Шпаније одмахнуо је руком, а није било интервенције ни из ВАР собе.

Афричка репрезентација повела је у 41. минуту, када је погодио Боулаје Дија, а осам минута касније Самару Ђејду је повисио на 2:0. Наду Катаранима да могу нешто више у овом мечу донио је Мухамед Мунтари и био је то први гол ове репрезентације на Мундијалима. Међутим, Бамба Диенг је у 84. минуту постигао гол и поставио коначан резултат ове утакмице.