Виљареал и Манчестер јунајтед у финалу Лиге Европе

Фудбалери Виљареала пласирали су се у финале Лиге Европе, пошто су у Лондону одиграли без голова са Арсеналом (у првом мечу је било 2:1). У финалу ће играти и Манчестер јунајтед који је поражен у Риму са 3:2 од Роме, али су у првом мечу славили са 6:2.

Манчестер је до вођства дошао још у првом полувремену, када је Единсон Кавани на асистенцију Фреда у 39. минуту затресао мрежу Римљана, па се с тим резултатом отишло на полувријеме.

Потом, Рома узвраћа преко Едина Џеке који у 57. минуту поравнава резултат, а за потпуни преокрет постарао се Брајан Кристанте у 60. минуту утакмице на асистенцију Пелегринија.

Единсон Кавани је поравнао резултат у 68. минуту, када му је баш као у првом мечу асистирао Бруно Фернандеш.

Рома је ипак жељела са стилом да се опрости од Лиге Европе, па је Залевски у 83. минуту погодио за коначних 3:2.

Воиљареал је као гост одоллио Арсеналу, а очекивало се да ће у Лондону бити далеко неизвјесније него што је то био случај у другом полуфиналу.