Ватерполисти Србије побједом започели Европско првенство

Агенције

Ватерполисти Србије побједом против Русије су започели Европско првенством у Будимпешти.

Србија је резултатом 13:9 савладала Русије у првом мечу Групе Б и тако започела одбрану титуле.

"Делфини" су побједом дошли на прво мјесто групе, одмах иза Холандије, која је са 9:8 побједила Румунију.

Русија је била пристојан ривал, као што се и очекивало, али није имала снаге да изненади шампиона Европе.

Све је почело као према плану за изабранике Дејан Савића, који су врло лако дошли до предности од 3:0.

Прлаиновић, Филиповић и Мандић били су изузетно прецизни, а неколико добрих одбрана забиљежио је Бранислав Митровић.

Руси су показали озбиљност крајем прве, то јест почетком друге дионице, па су постигли два гола у низу, али им је напад брзо био одбијен. Прлаиновић је наставио да бриљира, док је допринос у тим тренуцима дао и Мандић, па се на полувријеме отишло са 7:4.

"Зборнаја" се није предавала ни почетком треће четвртине. Опет су направили серију од 2:0, а овога пута постигли и гол више и изједначили на 7:7 преко сјајног и расположеног Меркулова.

Серију противника прекинуо је Алексић, а онда за крај треће четвртине и повратак на +2 погодио је Јакшић.

"Делфини" нису најбоље играли у трећој четвртини, али су успијели да сачувају резултат. Селектор Дејан Савић није био задовољан, али је знао да је потребно једно "буђење" како би се осигурала побједа, а то се и десило у посљедњој четвртини.

Прлаиновић је успио да постигне још један гол, прије него што је добио треће искључење, а на гол Киселева услиједио је други нашег капитена Филиповића за 12:9 на нешто више од два минута до краја меча, од чега Русија није успјела да се опорави.

У другом колу групне фазе, у четвртак, Србија игра против Румуније од 13 часова, док се Русија и Холандија састају од 14.30.