Тијесна побједа Атланте, Богдановић двоцифрен

Српски кошаркаш Богдан Богдановић постигао је 12 поена у побједи Атланте на гостовању у Њу Орлеансу код Пеликанса са 102:99.

Хокси настављају са добрим партијама на почетку нове НБА сезоне, а нову, трећу побједу, уписали су на гостовању код Пеликанса.

Веома занимљив и неизвкестан меч играо се у "Смути кинг центру" у Њу Орлеансу, а побкедник је одлучен у послкедњем минуту сусрета.

Домаћин је водио 14 поена након прве дионице, али су се гости из Џорџије вратили већ у другој, потом били сјајни и у трећој четвртини и напокон тек толико довољно добро одиграли у посљедњој.

Јанг је са 31 поеном предводио Атланту до побједе, а помоћ је имао у Колинсу који је постигао 16, Хантеру који је додао 13 и Богдановићу који је меч завршио са 12 поена.

Српски кошаркаш је трећи пут ове сезоне имао двоцифрен број убачених поена, а на овом мечу имао је и три скока и по двије асистенције и украдене лопте.

У редовима Пеликанса Грејем је постигао 21, а Инграм 20 поена. Валанчунас је меч завршио са 16 погодака.

Након четири одигране утакмице, Атланта има три побједе и један пораз, док су Пеликанси у пет мечева само једном тријумфовали.

Наредни меч Богдан Богдановић и његови Хокси играју већ сутра од један час по нашем времену, када гостују у Вашингтону.