Србија “помела” Порторико са 43 поена разлике

Агенције

Кошаркашка репрезентација Србије побиједила је Порторико резултатом 90:47 (23:14, 26:12, 22:13, 19:8) на старту друге фазу такмичења на Свјетском првенству у Кини.

Актуелни европски, свјетски и олимпијски освајачи сребрне медаље доминантном игром и без великих проблема савладали су Порториканце, а том побједом само су корак ближе четврфиналу.

У четвртом тријумфу српских кошаркаша на овогодишњем СП, најефикаснији је био Немања Бјелица са 18 поена и шест скокова.

Пратила га је центарска линија, где је Бобан Марјановић уписао16 поена, а Никола Јокић забиљежио је дабл-дабл са 14 поена и 10 ухваћених лопти.

Двоцифрен је био и Стефан Бирчевић са 12 поена и Марко Гудурић са два мање.

Наредни меч Србија игра против Шпаније у недјељу од 14.30 по средњеевропском времену.

Прва четвртина

У добром ритму је Србија одиграла прву дионицу, нападачки фокус је био углавном усмјерен на центре, док је у дефанзивном дијелу било одређених проблема у нападима Порторика са крилних позиција и из 1 на 1 ситуација.

Марјановић је уписао десет поена, Јовић четири асистенције, а Бирчевић три скока.

На другој страни петорица играча су уписала по кош, а Ајзеа Пиниеро је имао четири поена.

Друга четвртина

Селекција Србије је првих 20 минута завршила са великом разликом, а селектор Ђорђевић је лијепо распоредио минутажу готово свим играчима, пошто се на паркету није појавио само Никола Милутинов.

И даље је најефикаснији био Марјановић, са оних десет поена из прве четвртине, Бјелица је са три тројке стигао до девет поена, а радује и чињеница да је прорадио шут Гудурића.

Јовић је и даље најбољи асистент са пет успјешних додавања, док је Јокић забележио осам поена и шест скокова.

На другој страни је Ајзеа Пинеиро уписао шест поена, а Ђан Клавел пет.

Трећа четвртина

Српски кошаркаши су одиграли сјајну трећу четвртину и повећали разлику у односу на противника, који је у друго полувријеме ушао са далеко мање енергије.

Било је момената у којима су се “орлови” заиграли на терену, па су као резултат стигли и поједини празни напади, али је на крају све поново дошло на своје, прије свега због одбране која није попуштала.

На крају треће четвртине резултат је био 71:39 за Србију.

Четврта четвртина

“Орлови” су наставили да мељу противника и стигли су до вишка од 40 поена - 83:43.

И посљедњу дионицу Србија је отворила чврстом одбраном, али је у нападу било неколико лоших рјешења, прије свих грешке је правио Василије Мицић.

Србија је успјешно привела утакмицу крају и побиједила 90:47.

Претходно су изабраници селектора Александра Ђорђевића су први дио турнира завршили са максималне три побједе.

Раније је Србија савладала екипе Анголе, Филипина и Италије, Шпанијом.