Шоу Енглеске и тзв. Косова, Чешка декласирала Црну Гору

Фудбалери Енглеске побједили су тзв. Косово у феноменалном мечу одиграном у Саутемптону резултатом 5:3.

Навијачи на Сент Мерису могли су да током цијелог меча гледају лијепе потезе и голове, а на крају и побједу свог тима.

Тзв. Косово је повело већ у 34. секунди меча када је Кин погрешио и поклонио гол гостима. Њихова срећа није дуго трајала јер су до полувремена примили чак пет голова.

У 8. минуту стријелац је био Стерлинг, у 19. Кеј, а у 38. минуту Војвода се уписао ауто-голом.

“Горди албиону” није било доста три “комада” за полувреме, па је суперталентовани Санчо погодио у 44. и 46. минуту.

На полувремену вјероватно нико није очекивао да се тзв. Косово уопште врати у меч, нико сем гостију.

У 49. минуту Бериша је постигао други гол на мечу, а само шест минута касније тзв. Косово је изнудило пенал који је реализовао двоструки асистент Мурићи.

Голеада на Сент Мерису је могла да се настави, али је у 65. Кејн промашио једанаестерац.

Тзв. Косово је на табели Групе А престигла Чешка, која је лако изашла на крај са Црном Гором у Подгорици и славила побједу од 3:0.

Чеси су доминирали током цијелог меча и заслужено дошли до побједе, а голове су успјели да постигну у другом полувремену.

Иако су се Црногорци добро држали, примили су два гола за четири минута. У 54. стрелац је био Соучек, а у 58. Масопуст - оба пута на асистенцију Јанкта.

Коначан резултат поставио је Дарида из пенала у петом минуту надокнаде.