Шокантан пораз Кингса, Богдановић и Бјелица двоцифрени VIDEO

Кошаркаши Сакраменто Кингса поражени су на свом паркету резултатом 103:101 од једне од најлошијих НБА екипа, Њујорк Никса.

Њујорк Никси ове сезоне баш и не играју најбољу кошарку и уз Атланту и Голден Стејт важе за једну од најлошијих НБА екипа.

Они су, ипак, до друге узастопне побједе дошли у Калифорнији када су гостовали Сакраменто Кингсима, који су имали предност током готово три пуне четвртине.

Још један српски кошаркаш нашао се на паркету у ноћи између петка и суботе, а његово име је Марко Гудурић. Гудурић је за 13 минута на паркету промашио 5 шутева из игре, украо је једну лопту и ухватио два скока, у поразу Мемфис Гризлиса од Милвоки Бакса резултатом 127:114.

Актуелни МВП Јанис Адетокумбо је постигао 37 поена, од чега је 17 убацио у посљедњој четвртини, у којој су Бакси надиграли Гризлисе и однијели побједу. Храбра екипа Мемфиса се добро држала током читавог сусрета, чак су на полувремену имали и вођство резултатом 64:62, али нису успјели да га задрже.

Јанис и другови су дали све од себе да сломе отпор Гризлија у трећем кварталу, али им је то успјело тек у наредном дванаестоминутном периоду, пошто је млади Џерен Џексон у тој трећој четвртини постигао чак 26 поена.

Изабраници Мајка Баденхолзера су ту одлучујућу четвртину добили са 37:19 и сада са 23 побједе из 26 утакмица седе на челу Источне конференције. Најефикаснији у Баксима је био управо Јанис Адетокумбо са 37 поена, 26 је имао Мидлтон, 12 Бледсо, а 10 Лопез.

На другој страни, рекорд каријере са 43 поена имао је Џерен Џексон, Брукс је постигао 19, а Џеј Краудер 15 поена.