Рутински трипл-дабл Јокића у тријумфу Денвера над Минесотом

ДЕНВЕР - Кошаркаши Денвер нагетса су као домаћини убједљиво савладали тим Минесоте тимбервулвса 146:112, а најбољи српски кошаркаш и двоструки узастопни МВП НБА лиге Никола Јокић забиљежио је нови трипл-дабл учинак, још у првом полувремену утакмице.

Фуриозни почетак Денвера крунисан је 38. тријумфом у НБА лиги ове сезоне.

На крају прве дионице меча резултат између Денвера и Минесоте био је 49:19 у корист домаћина.

Српски ас је на полувремену већ имао 19 поена и по десет скокова и асистенција, преноси РТС.

На крају меча Јокић је уписао 20 поена, 16 асистенција и 10 ухваћених лопти и то за непуних 28 минута у игри.

Ови статистички подаци показују да је  Јокић тек трећи играч у историји НБА лиге који је забиљележио 20 поен, 15 или више додавања, 10 или више скокова за 28 минута игре или мање, те се придружио Раселу Вестбруку и Меџику Џонсону на листи убедљивих трипл-дабл учинака.

Шутерски расположен био је Мајкл Портер из Денвера који је противнику из Минесоте дао 30 поена, док је Арон Гордон убеиљежио 24 поена.

Код Минесоте су одскочили Ентони Едвардс и Лука Гарза са 19 поена, а на терену провели су по двадесетак минута.

Денвер у наредном колу гостује код Орланда, док Минесота гостује код Јуте.