Реал славио у ''Ел класику'' и избио на чело

Срна

БИЈЕЉИНА - Побиједом од 4:3, рекло би се да је Реал незаслужено побиједио.

Ипак, Мадриђани су своје шансе искористили, дали голове на вријеме и на крају дошли до другог узастопног тријумфа над Барсом у првенству, што нису успјели још од 2008. године.

Прва шанса на мечу и одмах гол и то петом Карима Бенземе у 13. минуту, на асистенцију Лукаса, за вођство “краљевића”.

У 28. минуту је већ 2:0. Тони Крос извео слободан ударац, лопта је закачила једног играча Барселоне, Марк Андре тер Штеген ништа није могао и Реал стиже до огромне предности.

Потом је домаћи тим имао још двије шансе преко Федерика Валвердеа, који је погодио стативу, потом и Лукаса, а једино што је Барса учинила у првих 45 минута је у посљедњим тренуцима, када је Лионел Меси извео корнер, а лопта “рикошетирала” до пречке.

У наставку по јакој киши, Барселона на вријеме постиже гол и полови заостатак у 60. минуту, преко Оскара Мингесе.

Три минута касније Жуниор Винисијус погађа стативу Барсиног гола и то је било све од узбуђења до надокнаде времена, када су гости могли до бода, али је млади Илаиш Мориба погодио само пречку и ту је био крај надања Барсе да може до бода из овог меча.

Са ова три бода, Реал Мадрид је избио макар преко ноћи на прво мјесто табеле, захваљујући бољој гол-разлици од Атлетика, док је Барселона бод иза мадридских клубова.

Сада се чека одговор Атлетика, који ће данас гостовати у Севиљи код Бетиса.