Реал савладао Ливерпул за 14. трофеј Лиге шампиона

Г.С.

ПАРИЗ - Фудбалери Реал Мадрида освојили су Лигу шампиона за сезону 2021/2022. након што су вечерас у финалу савладали Ливерпул резултатом 1:0.

Мадриђани су и до вечерас били најтрофејнији клуб у историји најелитнијег европског фудбалског такмичења са освојених 13 титула првака у одиграних 16 финала, да би вечерас у своју историју приписали још једну.

Стријелац јединог гола био је Винисијус Жуниор у 59. минути меча.

Ливерпул је у првом полувремену кренуо доста добр, доминирао је читаво прво полувријеме, а Реал је тај који је успио да затресе мрежу Алисона.

Ипак, након скоро 3 минуте чекања одлике ВАР-а, гол је поништен због офасјда, у ком се нашао капитен Реала Бензема.

Такође, најзаслужнији за трофеј Мадриђана био је голман Куртоа, који је имао неколико сјајних одбрана, сачувавши своју мрежу нетакнуту.

Ливерпулу је ово било 10. финале Лиге првака, а пехар су подизали шест пута.