Пораз Даласа од Њу Орлеанса упркос одличном Дончићу ВИДЕО

Ни нова добра игра Луке Дончића није помогла тиму Даласа који је на свом терену претрпио пораз од Њу Орлеанса са 91:107. Бобан Марјановић је у игри био нешто више ос седам минуита и уз 4 поена имао и три скока. Добра игра и Немање Бјелице у побиједи Голден стејта над Финиксом са 118:96.

Далас је добро ушао у меч на свом терену и повео у првој четвртини а потом успио да одржи предност до краја првог полувремена иако су гости појачали притисак.

У наставку Њу Орлеанс одличном тимском игром преузима иницијативу и успјева да начини преокрет дошавши до двоцифрене предности послије чега више није било дилеме о побједнику.

Предводио их је Брендон Инграм који је био и најефикаснији играч меча са 24 постигнута поена уз 8 скокова и 10 додавања, а још четворица играча су имала двоцифрен шутерски учинак.

На другој страни Лука Дончић је одиграо још један одличан меч и био најефикаснији у свом тиму али то није помогло Даласу да избјегне пораз.

Словеначки репрезентативац је меч завршио са дабл-дабл учинком од 21 поена уз 10 скокова и 7 асистенција, а Бобан Марјановић је дао свој допринос са 4 поена и три скока за седам ипо минута игре.

Маверикси послије вечерашњег пораза имају скор од 11 победа и 10 пораза, док је Њу Орлеансу ово тек седма побједа у 25 сусрета ове сезоне.

На гостујућим теренима побједе су славили Мајами над Индијаном са 113:104, Кливленд је надиграо Вашингтон са 116:101, а Филаделфија била боља од Атланте са 98:96, а предводио их је Џоел Ембид са 28 постигнутих поена уз 12 скокова и 4 асистенције.

По ефикасности протекле ноћи издвојио се Џејсон Тејтум који је у убацио чак 37 поена али је његов Бостон ипак поражен од Јуте са 137:130.

Голден стејт је на свом терену надиграо Финикс са 118:96, а свој допринос је дао и Немања Бјелица постигавши 8 поена уз 6 скокова и две асистенције за нешто више од 15 минута игре.

Тим је до побједе опет предводио Сеф Кари са 23 поена уз по 5 скокова и асистенција, а са истим бројем поена најефикаснији играч на утакмици био је Диандре Ејтон али то није много помогло његовом пораженом тиму.