НБА: Јокић прорадио, Денвер изгубио

Srbija Danas

Никола Јокић је последњих дана био мета бројних критика америчких новинара који прате НБА. Са Денвером није остварио нови тријумф минуле ноћи, али је остварио рекорд сезоне од 30 поена, после бројних "жалби" да није на нивоу на коме може да буде.

Ипак, Николине бравуре за 30 минута уз шут из игре 13/21, 10 скокова, четири асистенције, две блокаде, једна освојена и само једна изгубљена лопта, нису били довољни, јер је Денвер изгубио 108:95 на гостовању против Бостона. Остатак тима је шутирао 26/73 и било је јасно да ни располежени Јокић не може да им помогне.

Сакраменто Кингс поражени су у неизвесној утакмици у гостима од Сан Антонио Спарса 105:104 после продужетка. Гости су имали велику шансу за победу, али су је прокоцкали у последњих минут и по предвиђеног времена. Било је много резултатских амплитуда, али је дјеловало да ће све бити готово када су Кингси поготком за три поена Корија Џозефа на минут и 43 секунде до краја стекли огромних плус девет.

У посљедњих минут и по имали су седам поена предности, али је услиједио необјашњив пад. Спарси су направили серију 6-0 за свега 42 секунде и смањили на само пола коша 47 секунди прије краја. Гости су преко Харисона Барнса погодили два слободна бацања за 100:97 14 секунди пре краја. Али испоставило се да је то било више него довољно времена да Белинели погоди тројку четири секунде пре краја за продужетак.

Тамо је кључне поене за победу постигао Мареј Палап 29 секунди прије краја додатних пет минута. Сакраменто је у последњем нападу имао чак три шута, један Хилд и два Ариза, али ниједан није ушао у кош и побједа је припала Спарсима (105:104).

Немања Бјелица је меч завршио са пет поена. Богдановић је меч завршио са четири више од репрезентативног колеге. Имао је и четири скока и украдену лопту. Код Кингса најефикаснији био је Бади Хилд са 23 поена, а Херисон Барнс завршио је меч са дабл дабл учинком од 21 поена и 10 скокова.