Наставља се сjеча фаворита – Сензација Бугара, испали још Галата и Волфсбург

Г.С.

Највеће изненађење у плеј-офу Лиге Европе приредио је софијски ЦСКА.

Потпуно неочекивано, Бугари су побjедили Базел на гостовању 3:1 и елиминисали тим пројектован за први шешир на жребу.

И то послије преокрета, након што је Базел повео у 54. минуту голом Артура из пенала.

Све до посљедњих 20 минута ништа није наговештавало да ће ЦСКА преокренути, а онда је на сцену ступио Тијаго Родригес.

Португалац је постигао два гола у 72. и 88, а тачку на сензацију ставио Ахмед Ахмедов у седмом минуту судијске надокнаде.

Групе Лиге Европе неће видјети још један фаворит – Галатасарај.

Лако је турски тим “пао” на Ајброкс парку од Ренџерса 2:1.

Тим Стивена Џерарда славио головима Скота Арфиелда и Џејмса Тавернијеа, а гости из Истанбула су на крају успели само да смање резултат.

И то није све, пошто је испао и Волфсбург у дуелу са АЕК-ом у Атини.

Јунак Атињана био је ирански нападач Карим Ансарифард голом у 95. минуту!

Претходно је Андре Симоеш најавио преокрет пола сата пре краја, иако је госте у вођство довео Адмир Мехмеди.

Какав дан за фаворите у Лиги Европе!

Клуж – КуПС 3:1 (2:0) Арарат – Црвена звезда 1:3 (0:1) Шарлроа – Лех 1:2 (0:2) Динамо Загреб – Флора 3:1 (2:0) Либерец – АПОЕЛ 1:0 (0:0) Малме – Гранада 1:3 (1:1) Розенборг – ПСВ 0:2 (0:1) Х. Бер Шева – Плзењ 1:0 (1:0) Динамо Брест – Лудогорец 0:2 (0:0) Копенхаген – Ријека 0:1 (0:1) Легија – Карабаг 0:3 (0:0) Сарајево – Селтик 0:1 (0:0) Стандард Лијеж – Фехервар 3:1 (0:1) Базел – ЦСКА Софија 1:3 (0:0) Дандалк – Клаксвик 3:1 (1:0) Јанг Бојс – Тирана 3:0 (1:0) АЕК – Волфсбург 2:1 (0:1) Ренџерс – Галатасарај 2:1 (0:0) 21.00 Рио Аве – Милан 21.00 Спортинг – ЛАСК 21.00 Тотенхем – М. Хаифа