Маестрални Јокић поново без помоћи саиграча VIDEO

Кошаркаши Денвер Нагетса доживjли су пораз у првом мечу послије Ол-стар утакмице.

Изабраници Мајка Мелоуна изгубили су на гостовању Оклахоми са 113:101, а неуспјех није могао да спријечи ни фантастични Никола Јокић.

Српски центар је одиграо одлично и за 34 минута проведених на паркету постигао је 32 поена, седам асистенција, пет асистенција, а имао и по једну блокаду и украдену лопту.

Јокић је био практично непогрешив при шуту (12/15 из игре, 1/2 за три, 7/7 слободна бацања).

Ипак, то није било довољно да се избегне пораз, пошто момак из Сомбора није имао адекватну помоћ својих саиграча.

Једини који су одиграли солидне партије били су Џамал Мареј са 21, односно Вил Бартон са 16 поена.

Остали нису били на нивоу, имали су лоше проценте шута, те скроман једноцифрен учинак.

Са друге стране, Тандери су успјели да стигну до другог узастопног тријумфа и тренутно су седми на Западу са скоро 34-22.

Њих је до побједе водио искусни Крис Пол са 29 поена (11/17 из игре, 4/6 за три, 3/4 слободна бацања). Пратили су га Стивен Адамс који је уписао 19 поена, 17 скокова, 4 украдене лопте и по 2 асистенције и блокаде, односно Галинари са 15 поена.

Нагетси су најбоље играли на самом почетку утакмице, што је био једини период у којем су имали вођство.

До њега су стигли захваљујући Јокићу, који је постигао 11 поена од 17 свог тима.

У истом ритму је наставио и у другом кварталу, држећи у игри своју екипу, па се на паузу отишло резултатом 48:48.

У другом полувремену домаћи су стекли предност, коју нису испуштали све до краја утакмице.

Денвер је забиљежио други узастопни пораз, али још увијек има победу више у односу на Лос Анђелес Клиперсе.

Екипа Мајка Мелоуна је друга на Западу са скором 38-18, а наредни меч играју против Минесота Тимбервулфса.