Мађарска играла реми са Француском и освојила први бод

Фудбалери Мађарске и Француске ремизирали су резултатом 1:1 на "Пушкаш арени" у Будимпешти у утакмици другог кола групе Ф на Европском првенству.

Мађари су повели у другом минуту судијске надокнаде првог полувремена након одличног дуплог паса када Атила Фиола избио пред Уга Љориса и погодио његов ближи угао за 1:0.

Међутим, актуелни свјетски прваци Французи успјели су изједначити у 66. минуту преко Антоана Гризмана. Он је покупио један одбијанац и лошу поставку мађарске одбране те казнио домаћина.

Гол је био у режији Гризмана, мада је сав посао одрадио неухватљиви Ембапе, који је убацио на петерац након што се ослободио чувара, а тамо је нападач Барсе погодио мрежу за 1:1.

До краја утакмица Мађарска је успјела да одоли нападима Француске, сачува сензационалних 1:1 и освоји први бод на овогодишњем Еуру, што је изазвалао одушевљење на трибинама крцате "Пушкаш Арене".