Лига Нација: Португалов “минималац” против Италије, блицкриг Црне Горе

Агенције

Фудбалери Португала савладали су Италију у другом колу Лиге А Лиге нација са минималних 1:0.

Голд одлуке постигао је нападач Севиље, а до недавно Милана, Андре Силва у 48. минуту.

Португалцима је ово био први меч у Лиги нација, а играли су га без свог најбољег играча Кристијана Роналда.

Ипак, то им није сметало да савладају Италију која још увијек тражи прву побједу, јер је у првом колу ремизирала са Пољском 1:1 на домаћем терену.

Црна Гора је за два минута ријешила меч другог кола Лиге Ц Лиге нација против Литваније и тако остварила прву побједу.

Прво је Стефан Савић, штопер Атлетика из Мадрида, био прецизан са бијеле тачке у 34. минуту, да би фудбалер Партизана Марко Јанковић у 36. био прецизан и поставио, испоставило се коначан резултат меча од 2:0.

Турска је невјероватним преокретом савладала Шведску на гостовању и остварила прву побједу у Лиги нација.

Швеђани су у 49. минуту водили са 2:0 головима Телина и Клесона, да би само два минута послије фудбалер Милана Хакан Чалханолу смањио на 2:1.

Мреже су мировале све до 88. минута када је Акбаба донио гостима изједначење, да би исти играч у надокнади времена постао херој своје нације и донио јој побједу.

Прву побједу у својој историји остварила је и република Косова* која је савладала Фарска острва на домаћем терену са 2:0 головима Зенелија и Нухиуа.