Копенхаген минималцем до Звезде, Марибор послије драме бољи од АИК

Б92

Фудбалери Копенхагена пласирали су се у треће коло квалификација за Лигу шампиона, пошто су у двомечу елиминисали Њу Сеинтсе из Велса.

Дански шампион у реванш утакмици пред домаћом публиком славио је са 1:0, за укупних 3:0 против Велшана.

Копенхаген ће у борби за четврто коло квалификација за Лигу шампиона играти против шампиона Србије – екипе Црвене звезде.

Изабраници Владана Милојевића нешто раније у току дана поражени су од Хелсинкија са 2:1, али су укупним резултатом 3:2 прошли у наредну фазу елитног фудбалског такмичења.

Данци су у својој престоници квалитетно одрадили посао, пошто је послије првог сусрета, у којем су славили са 2:0, било јасно да ће се пласирати у треће коло.

Једини гол у реваншу постигао је Хосе Зека у 52. минуту утакмице. Могли су домаћи фудбалери да постигну још који гол, али је меч на крају завршен минималним резултатом.

Прва утакмица игра се у Београду 6. или 7. августа, док је реванш на програму 13. у Копенхагену.

Фудбалери Марибора послије продужетка су успјели да прођу у наредни круг такмичења. Представник Словеније поражен је на гостовању у Шведској од АИК са 3:2, али су због два гола у гостима прошли у треће коло.

Херој Марибора био је Александру Крету, који је у 117. минуту постигао гол захваљујући којем је шампион Словеније прошао у наредно коло. Марибор ће у наредном колу играти против Розенборга, који је успио да преокрене и избаци БАТЕ.

У Норвешкој су славили са 2:0 и укупним резултатом 3:2 прошли су у треће коло. Пласман даље обезбједила је и екипа Карабага, која је са укупним резултатом 4:1 савладала Дандалк.