Кикс Бајерна, побједа Лајпцига, спектакл у Франкфурту

Срна

БИЈЕЉИНА - У 28. колу Бундеслиге Бајерн је само ремизирао са берлинским Унионом код куће, што је искористио Ред Бул Лајпциг и примакао се на минус пет бодова, док су Ајнтрахт и Волфзбург одиграли фантастичан меч.

Баварска фудбалска машинерија је, након пораза од Пари Сен Жермена у Лиги шампиона, поново “заштуцала” на свом терену, овог пута против Униона из Берлина, иако су повели поготком 18-годишњег Џамала Мусијале у 68. минуту. За унион велики бод је донио Маркус Ингвартсен у 86. минуту.

Ово је искористио другопласирани Лајпциг, који је убједљивом побједом у Бремену над Вердером 4:1 смањио заостатак на табели на пет бодова.

Све је ријешено у првих 45 минута, када су голове постигли Дани Олмо у 23. минуту, а онда Александер Серлот у 32. и 41. минуту. Смањио је Милот Рашица у 61. минуту са 11 метара, али само два минута касније Марсел Забицер поставља коначних 4:1 за госте.

Сјајан окршај је виђен у Франкфурту, гдје су снаге одмјерили тимове који се боре за треће мјесто - Ајнтрахт и Волфзбург.

Повели су гости преко Ботеа Бакуа, али су то до полувремена окренули Даичи Камада и Лука Јовић. На самом старту другог дијела утакмице, гости поравнавају голом Воута Вегхорста, али поново ступа на сцену и головима Андреа Силве у 54. и Ерика Дурма у 61. минуту стиже до 4:2. Аутоголом Бразилца Туте у 85. минуту, “Вукови” су само дошли до 3:4 и више од тога не.

Одлична су била и преостала два меча, у Берлину гдје су Херта и Борусија из Менхенгладбаха ремизирале 2:2, односно у Штутгарту, гдје је славила дортмундска Борусија са 3:2.