Келн у 91. минуту шокирао Фортуну

Г.С.

Фудбалери Фортуне из Дизелдорфа ремизирали су на гостовану у Келну резултатом 2:2 у утакмици 27. кола њемачке Бундеслиге.

Као што је већ свима познато, фудбалски шампионат Њемачке се вратио и доноси нам нове узбудљивости.

Сада смо у посљедњој утакмици 27. кола популарне Бундеслиге посматрали дуел између Келна и Фортуне Дизелдорф, који је завршен без побједника послије доста узбуђења.

У првом полувремену, Фортуна је била доста боља екипа и врло често пријетила Келну, да би у 41. минуту те шансе успјели да претворе у гол, пошто се Караман фантастично снашао у донео гостима вођство од 1:0.

Овим резултатом се и отишло у свлачионице на “велики одмор”.

Већ на старту другог полувремена смо видјели прву узбудљивост, када је за Келн досуђен једанаестерац, аил је голман Фортуне Флоријан Кастенмајер фантастично реаговао и одбранио пенал.

Само три минута касније услиједила је казна за неискоришћени једанаестерац и Ерик Томи повећава предност Фортуне на 2:0.

Дјеловало је као да је Фортуна освојила веома важна три бода у својој борби за опстанак и да је Келн још једном поклекао на свом стадиону, али ствари су се ипак мало другачије завршиле.

Прво је Ентони Модест у 88. минуту унио мало драме својим голом и сманио предност на 2:1, па се Келн вратио у живот.

За потпуни шок и одушевљење свих присталица Келна (наравно не на стадиону) потрудио се Џон Кордоба који је својим поготком у 91. минуту донио изједначење и велику радост.

Менхенгладбах – Леверкузен 1:3 (0:1)
Тирам 52 – Хаверц 7, Хаверц 58п, Бендер 81 Фрајбург – Вердер 0:1 (0:1) БИтенкур 19 Падеборн – Хофенхајм 1:1 (1:1) Србени 9 – Сков 4 Волфсбург – Дортмунд 0:2 (0:1) Гереиро 32, Хакими 78
Бајерн – Ајнтрахт 5:2 (2:0)
Горецка 17, Милер 41, Левандовски 46, Дејвис 61, Хинтерегер 64аг – Хинтерегер 52, 55