Камуфлажа није успјела, “невидљиви” извукли само реми

Г.С.

Фудбалери Башакшехира и Сиваспора одиграли су неријешено 1:1 у мечу 19. кола турског првенства. Гостима није помогла ни камуфлажа у виду бијелих дресова, због којих их је било веома тешко уочити на снежном терену.

У турској се одвило нешто што подсјећа на грешку у Фифиној симулацији фудбала, када се једној од екипа не учитају добро дресови, па морате да играте против невидљивог противника.

Вјероватно су се тако осјећали и фудбалери Истанбула у мечу против Сиваспора.

Терен је био прекривен снијегом, што као да нису били довољно отежани услови, па су гости одлучили да се појаве у скроз бијелој опреми.

Ипак, ни тако “невидљиви”, гости нису успјели да остваре побједу, пошто је меч завршен резутлатом 1:1.

Српски фудбалер Данијел Алексић постигао је гол након слободног ударца за вођство Истанбула у 38. минуту, да би само четири минута касније, Арслан поставио коначан резултат.