Јувентус за три минута побиједио Лацио

Срна

БИЈЕЉИНА - Дан у Серији А је обиљежио дерби у Торину, између Јувентуса и Лација, који је припао домаћем тиму резултатом 3:1, тако да сада “Стара дама” може мирно да чека понедјељак, када се игра дерби кола Интер - Аталанта, прижељкујући кикс Интера, лидера на табели.

Одлична утакмица у Торину два расположена тима за надигравање, а први до гола су стигли фудбалери Лација и то преко Хоакина Корее у 14. минуту сусрета.

Одговорио је Јуве у 39. минуту, када Рабио погађа за 1:1, на асистенцију Алвара Морате.

Било је прилика на обе стране, могао је да падне још који гол у првих 45 минута, али су голмани били на висини задатка.

И у другом полувремену отворена игра са обје стране, Сергеј Милинковић Савић је погодио пречку, а онда врло брзо након тога, Мората се два пута уписује у листу стријелаца у размаку од неколико минута.

Најприје у 57. када му је асистирао Кјеза, а онда и три минута касније са бијеле тачке, пошто је Милинковић Савић скривио најстрожу казну, срушивши у свом шеснаестерцу Ремзија.

Специја је против Беневента била доминантнији тим, имала неколико врло добрих прилика, али није успјела да дође до сва три бода.

Гости су чак дуго водили голом Адолфа Гаића од 24. минута, али је бод задовољније су свакако биле “Вјештице”.

Удинезе је славио против Сасуола на свом стадиону са 2:0, головима искусног Шпанца, Фернанда Љорентеа у 42. и Роберта Перејре у 93. минуту на несебичну асистенцију Родрига де Паула.