Јунајтед ипак избјегао катастрофу, али не и срамоту

Г.С.

МАНЧЕСТЕР - Манчестер сити је савладао Манчестер јунајтед у великом градском дербију са 6:3, а вриједи истаћи да су играчи екипе менаџера Пепа Гвардиоле четири гола постигли за свега четрдесетак минута у првом полувремену.

Катастрофа Јунајтеда је најављена већ у осмом минуту голом Фила Фодена, Ерлинг Холанд је био прецизан у 34. и 37. минуту, а тачку на спектакл у првом полувремену поставио је Фоден.

То је био довољан знак за бројне навијаче Јунајтеда да напусте трибине и одустану од праћења свог тима.

Доминација Ситија је настављена и у другом полувремену, хет-трик учинке су комплетирали Фоден и Холанд.

Сјајан гол за Јунајтед је постигао Антони, а Антони Марсијал је ушао са клупе и уписао два поготка.

Послије девет одиграних кола у Премијер лиги Сити је другопласирани са 20 поена, једним мање од водећег Арсенала, док је Јунајтед, са утакмицом мање, на шестој позицији и 12 поена.