Јокић доминирао у Бруклину

Српски центар Никола Јокић предводио је Денвер Нагетсе до побједе у Бруклину против Нетса 124:118.

Јокић је одиграо слабо прво полувријеме због проблема са фауловима, али се у другом пробудио и ријешио утакмицу.

Уписао је 26 поена, 10 скокова и осам асистенција, уз једну украдену лопту.

Шутирао је 6/11 за два, 2/2 за три и осам од осам са линије за слободна бацанја.

Денвер је тако одлично кренуо на турнеју по Истоку, где је везао две побједе и одиграће још четири утакмице у гостима.

Бруклин Нетси су играли на овом мечу без повријеђеног Кевина Дурента, Џејмса Хардена који је одмарао и Ирвинга који не може да игра на домаћем терену, пошто Кајри није вакцинисан.

И без велике тројке су Нетси намучили Денвер.

После егал прве четвртине, Денвер је одиграо лошу одбрану у другој и допустио Бруклину да убаци 37 поена и да на полувремену има двоцифрену предност.

Нетси су имали +11, добро су отворили и друго полувријеме, али су онда Јокић и Нагетси убацили у већу брзину.

Послије само седам поена у првом полувремену, Јокић је кренуо да затрпава кош ривала у свом стилу и у томе су му помогли расположени саиграчи, па је Денвер убацио 42 поена у трећој четвртини.

Имали су +5 пред последњу четвртину, а Јокић је играо цијелу четврту четвртину и на крају преломио утакмицу у корист Нагетса.

Поред Јокића истакли су се Остин Риверса 25 поена, који је гађао тројке 7/10 и Вил Бартон са 21 поеном и 10 скокова.

Казинс је за 13 минута убацио 13 поена, али је почетком четврте четвртине искључен због друге техничке грешке.

Код Нетса су се истакли Кем Томас са 25, Милс са 21 и Олдриџ са 18 поена.