Епски потоп Јуте VIDEO

Кошаркаши Јута Џеза прописно су се избламирали на гостовану Торонто Рептеорсима.

Јута је у Канади доживјела пораз од 130:110, а на полувремену је губила са нестварних 40 разлике.

Актуелни шампион НБА лиге је потпуно уништио госте у сваком погледу у првих 20 минута, предвођен Паскалом Сијакамо.

Торонто је послије прве четвртине имао предност од 17 поена (37:20), а у другој је наставио да доминира и да повећава предност на опште одушевљење Скотјабанк арене.

Репторси су 2/4 освојили са 40:17 и на полувреме отишли са – +40.

Јута је успјела да смањи заостатак и да трећу дионицу добије са чак 49:30, али им је то било довољно само за -21 пред посљедњих 12 минута, па су Репторси могли да одморе стартере.

Прошлогодишњи освајач награде за играча који је највише напредовао наставио је да одушевљава аналитичаре новом изузетном партијом – 35 поена, пет скокова и пет асистенција.

Њега је пратио Фед Ванвлит са 21 поеном и 11 асистенција. Норман Пауел је имао 15, а Серж Ибака и Теренс Дејвис по 13.

Мајк Конли је био најефикаснији на другој страни са 20 поенеа, Џеф Грин је имао 19, а ДОнован Мичек 16. Руди Гобер је уписао дабл-дабл од 12 поена и 11 скокова.