Енглеска посрамила Црну Гору, Чешка оставила тзв. Косово без Европског првенства

B92

Фудбалери Енглеске демолирали су Црну Гору и палсирали се на Европско првенство, док је исти успјех остварила Чешка која је побједила тзв. Косово.

Енглеска је разбила Црногорце на домаћем терену резултатом 7:0 а меч је био готов у 37. минуту када је већ било 5:0.

“Горди албион” је потпуно размонтирао селекцију Црне Горе и максимално добро користио прилике.

Лијеви бек Лестера Бен Чилвел се истакао са три асистенције у прва три гола свог тима, редом додајући лопте Чембрлејну и двапут Кејну.

За четврти гол побринуо се Маркус Рашфорд, а до краја полувремена хет-трик је комплетирао Кејн.

Енглеска је наставила да напада и у других 45 минута, а Црна Гора је потпуно потонула.

Ипак, домаћин није био бруталан као у првом полувремену, те је постигао “само” два гола. За један је био одговоран Софранац

Фудбалери Чешке савладали су репрезентацију тзв. Косова резултатом 2:1 и пласирали се на Европско првенство.

Чешка је успјела да дође до тријумфа послије преокрета и да остави тзв. Косово без пласмана на ЕУРО, једно коло прије краја квалификација.

Домаћин меча у Плзењу доминирао је у првом полувремену и пропустио чак четири добре шансе, а тзв. Косово је то казнило у 50. минуту и повело.

Чеси су наставили са офанзивом, стварали прилике и до изједначења дошли у 71. минуту преко Алекса Крала.

Тзв. Косово није успијевало да се отргне притиска и гол је све вријеме “висио у ваздуху”.

Погодак одлуке којем је Чешка остварила пласман на ЕП десио се у 80. минуту, када је на коначних 2:1 поставио Ондреј Челустка.